AktualnościIII liga KobietIII liga MężczyznJuniorJunior MłodszyJuniorka MłodszaMini SiatkówkaMłodziczkaMłodzik

InfoWeekend 16-20 grudnia 2022.

Tak to nie pomyłka. Ze względu na odrabianie zaległości weekend nam się wydłuża do wtorku, ale właśnie tego dnia zakończymy rok kalendarzowy. Dużo grania. MKS Kalisz w Tauron Lidze, II i III ligi, juniorzy, kadetki, młodziczki i młodzicy, a także minisiatkówka.

W zasadzie nasz program powinniśmy zacząć już od minionego wtorku, bo od tego dnia co najmniej jeden mecz rozgrywany jest w Wielkopolsce. Ale nie popadajmy w skrajności. Po prostu weekend musi się zacząć w piąteczek, a że potrwa do wtorku to inna sprawa. Jakby Wasz szef miał jakieś wątpliwości, powołajcie się na nas. ?

PIĄTEK

III Liga Kobiet, Gr. 1 przyspieszony mecz z soboty. Dla pilanek stawka żadna, bo już wcześniej zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie, ale dla Murowanej Gośliny walka o drugie miejsce z MKS-em Trzcianką. W grę wchodzi rozstawienie przed Play-Offami.

gospodarzgośćgodz.miejsce
SPS-BOX-PRO-VOLLEY Piła Powiat PILSKISKS Murowana Goślina20.00Piła ul. Sikorskiego Hala ZS Gastronomicznych

W Lidze Kadetek z kolei mecz, który zaplanowano na 10 stycznia. We wcześniejszym terminie niż zaplanowano zagrają Enea Energetyk Poznań z Szamotulaninem. Polecamy Wam ten mecz, bo prawie od początku sezonu twierdzimy, że mamy tę ligę na najwyższym poziomie w Polsce. Smaczkiem może być też fakt, że w pierwszym spotkaniu w Szamotułach mecz zakończył się dopiero w tiebreaku, a zupełnie przypadkowo mieliśmy okazję na tym meczu być i jak ktoś by chciał sobie zrobić support, to może obejrzeć co po tym meczu mieli do powiedzenia trenerzy. Wystarczy kliknąć tutaj.

10 kolejka:

gospodarzgośćgodz.miejsce
Enea Energetyk PoznańUKS Szamotulanin Szamotuły19.30Poznań, Grunwaldzka 1

SOBOTA

I Liga Mężczyzn, która z reguły gra w sobotę, zaczęła już w czwartek. Krispol po zaciętym meczu wygrał co prawda 3:0 z Astrą Nowa Sól. Ale wszystkie mecze kończyły się na przewagi. Byliśmy na tym meczu i przeczytać, a także posłuchać pomeczowych wypowiedzi możecie posłuchać tutaj. Enea Energetyk Poznań zagra w sobotę w Stężycy. W środę bez większych problemów ograł Częstochowiankę i tak się składa, że tam też byliśmy i o tym meczu relacja znajduje się tutaj.

W II Lidze Mężczyzn jeden mecz na ziemi wielkopolskiej. Do Wilczyna przyjeżdża Sobieski Żagań. Dodajmy tylko, że Konspol swój mecz tej kolejki zagrał tydzień temu i wygrał w Gdańsku z Treflem II 3:1, z kolei Enea Energetyk wyjeżdża też do Gdańska, ale na mecz tamtejszą Politechniką.

gospodarzgośćgodz.miejsce
LUKS Wilki WilczynWKS Sobieski Arena Żagań19.00Wilczogóra, ul. 700 lecia 14

II Liga Kobiet, czyli najbardziej liczna reprezentacja Wielkopolski w rozgrywkach szczeblowych. Trzy mecze w Wielkopolsce plus dwa wyjazdy. Do Łodzi na bardzo ważny mecz pojedzie poznański ZSMS, a do Aleksandrowa Łódzkiego na mocny sprawdzian Enea Energetyk II. U nas z kolei:

gospodarzgośćgodz.miejsce
BIOFARM Szamotulanin SzamotułyGLKS Barycz Janków Przygodzki14.00Szamotuły, ul. Mickiewicza 9
UKŻPS COCCODRILLO KościanKlub Siatkarski Piła15.00Os. Piastowskie 47, 64-000 Kościan
Energa MKS Kalisz II#VolleyWrocław16.00Kalisz, Rzemieślnicza 6

Grupa 1 III Ligi Mężczyzn teoretycznie zakończyła już granie, ale został nam do odrobienia jeden zaległy mecz pomiędzy Enea Energetykiem II a Volley’em Turek. Mecz można potraktować raczej sparingowo, bo bez względu na wynik nie ma wpływu na końcowy układ tabeli. W grupie 2 dwa mecze. Ale te mają swoją wartość, bo mogą wpuścić kogoś do czwórki premiującej Play-Offami, albo kogoś z niej wyrzucić. Kto zainteresowany powinien koniecznie zajrzeć w tabelę, która znajduje się tutaj.

Gr. 1

gospodarzgośćgodz.miejsce
ENEA ENERGETYK Poznań 2KS VOLLEY Turek19.00Poznań, Spychalskiego 36 POSiR, hala B “Chwiałka”

Gr. 2

gospodarzgośćgodz.miejsce
UKS Szamotulanin SzamotułyTarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne17.00Szamotuły ul. Mickiewicza 9
KS Volley WieleńTSK Orzeł Osiek18.00ul. Jaryńska 7a, 64-730 Wieleń

W III Lidze Kobiet dwa mecze z grupy pierwszej i jeden z grupy drugiej. Ciekawiej w pierwszej, bo korespondencyjny pojedynek Trzcianki z Murowaną Gośliną o miejsce drugie oraz Szamotulanina z Koninem o piąte, czyli honor na koniec sezonu, aby nie być ostatnim. Aktualny układ w tabeli do zobaczenia tutaj. W grupie drugiej już wszystko jasne więc ten mecz można potraktować jako sprawdzian sił, przed kolejnymi etapami.

Gr 1

gospodarzgośćgodz.miejsce
MKS TrzciankaKTPS Konin17.00Trzcianka ul. Żeromskiego 28
UKS Szamotulanin SzamotułySPS SPARTA Złotów19.00Szamotuły, ul. Mickiewicza 9

Gr. 2

gospodarzgośćgodz.miejsce
ENEA ENERGETYK PoznańUKS Piątka Turek16.00Poznań, Grunwaldzka 1

Liga Młodziczek zakończyła już zmagania ligowe, ale nie granie w tym roku. Mianowicie rozpoczyna się Etap 3, który w dniu kiedy się zacznie zostanie zakończony. Chodzi o jeden turniej, który da przepustkę zwycięzcy do Etapu 4, który jako iż jest przed półfinałami, my nazwiemy ćwierćfinałem. Ten sobotni niech będzie barażem o ćwiartkę.

gospodarz – KKS Astra Krotoszyn

godz.miejsce
UKS Środa Środa Wlkp.MKS Trzcianka10.30Krotoszyn ul olimpijska 10 HALA CSiR
GLKS Barycz Janków PrzygodzkiKKS Astra Krotoszyn
GLKS Barycz Janków PrzygodzkiUKS Środa Środa Wlkp.
MKS TrzciankaKKS Astra Krotoszyn
MKS TrzciankaGLKS Barycz Janków Przygodzki
UKS Środa Środa Wlkp.KKS Astra Krotoszyn

W Lidze Młodzików dwie kolejki do końca. Ale właśnie ta sobotnia ma decydujące znaczenie, bo rozstrzygnie kto w I Lidze zajmie pierwsze miejsce. Przed nami bezpośrednie starcie Energetyka z Jokerem. W II Lidze tylko jeden dwumecz, bo pojedynki Progressu Września z Piastem Krotoszyn zostały przełożone na 5. stycznia 2023 r.

Gr. 1

godz.miejsce
LOMS Joker Piła Powiat PilskiENEA Energetyk Poznań10.00
dwumecz
Piła, ul. Wincentego Pola 11
MUKS Jantar KaliszIUKS Jedynka Poznań10.00
dwumecz
62-800 Kalisz ul. Łódzka 19
MUKS Grom KaliszSKS Murowana Goślina10.00
dwumecz
Kalisz ul. Podmiejska 9A SP 18 KALISZ

Gr. 2

godz.miejsce
Tarnovia Volleyball Tarnowo PodgórneENEA Energetyk Poznań II10.00Tarnowo Podgórne, ul Nowa 15
UKS Piątka Turekpauza

NIEDZIELA

Ostatnia kolejka w Lidze Juniorów. W grupie 1 zaplanowane mecze bez wpływu na ligową tabelę, ale prestiżowe. W grupie 2 bitwa o pierwsze miejsce i przepustkę do półfinałów, a co za tym idzie być może i finału wojewódzkiego. Wygrany zmierzy się z Jedynką Poznań, która nie radzi sobie najlepiej z najlepszymi zespołami z Wielkopolski w grupie wyżej notowanych zespołów. W skrócie (nic nie ujmując Jedynce i jej szansom w półfinale), ale to może być mecz o finał wojewódzki. Zatem tam będziemy kierować swoją uwagę, bo to być może mecz sezonu dla tych zespołów, Progress Września vs. Jantar Kalisz.

Gr. 1

gospodarzgośćgodz.miejsce
IUKS JEDYNKA PoznańENEA Energetyk Poznań 210.00Poznań, os. Bolesława Śmiałego 107
LOMS JOKER Piła – Powiat PilskiENEA Energetyk Poznań 110.0064-920 Piła, ul. Wincentego Pola 11

Gr. 2

gospodarzgośćgodz.miejsce
UKS SZAMOTULANIN SzamotułyMKS Jarocin11.00Szamotuły Hala Szamotulanka ul. Mickiewicza 9
KPS PROGRESS WrześniaMUKS JANTAR Kalisz13.00Hala przy SSP 3 we Wrześni, ul. Kosynierów 32

Przechodzimy do Ligi Kadetek, czyli kategorii, która naprawdę nas rozgrzewa. Bo jesteśmy pewni, że możemy w niej zobaczyć przyszłego medalistę o ile nie mistrza Polski. O piątkowym hicie granym awansem już wspomnieliśmy, a program terminarzowych kolejek wygląda równie ciekawie. Grupa E, czyli ta kozacka gra swoją przedostatnią kolejkę, ale być może ważniejsze jest to, co się wydarzy w Poznaniu na ZSMS-ie, bo będzie tam ćwiećfinał, którego zwycięzca trafi do półfinału.
I przyznajemy, że wzięto nas zaskoczenia i stworzono jeszcze rozgrywki Gr. L, która w przedsezonowych terminarzach i systemach nie istniała. Nie pierwszy to zresztą raz, gdy do zbudowanych wcześniej systemów dokłada się jakieś grupy czy mecze. Zatem grupa L, to zespoły, które walczą o miejsca 11-15. Nie próbujemy rozkminić systemu na czym ma polegać, bo składa się ona z czterech zespołów, a rozpisane są trzy mecze. W żaden sposób nie składa się to matematycznie, więc po prostu będziemy informować o wynikach tej grupy bez wchodzenia w szczegóły. Bo nie wiemy czy to będzie jakaś tabela z tej grupy, czy zespoły się dogadały między sobą czy jeszcze jakiś inny klucz. Nie próbujemy też dopytać w WZPS-ie, bo na kilka pytań odnośnie systemów czy terminarzy wysłanych w ostatnich dniach, w odpowiedzi otrzymaliśmy głuchą ciszę. Ot taką politykę przyjęto w komunikacji z kibicami i mediami zainteresowanymi rozgrywkami w Wielkopolsce.

Gr. E

gospodarzgośćgodz.miejsce
MKS KaliszPAUZA
UKS Szamotulanin SzamotułyUKŻPS Kościan12.00Szamotuły, ul. Mickiewicza 9 SZAMOTULANKA
UKS PIĄTKA TUREKEnea Energetyk Poznań10.00Turek – 3 Maja 29

Gr. I – baraże o ćwierćfinał

gospodarz UKS ZSMS Poznań

gospodarzgośćgodz.miejsce
KS ASBL PiłaUKS ZSMS Poznań10.00Osiedle Tysiąclecia 43, 61-255 Poznań
UKS 9 LesznoKS ASBL Piła
UKS ZSMS PoznańUKS 9 Leszno

Gr. L

gospodarzgośćgodz.miejsce
KTPS KoninMKS Trzcianka16.00ul. Popiełuszki 2a , 62-510 Konin

PONIEDZIAŁEK

Ten dzień koncentrujemy na Tauron Lidze i meczu Energa MKS-u Kalisz z Pałacem Bydgoszcz. Kaliszanki muszą poszukać punktów po dwóch porażkach z Budowlanymi Łódź i Chemikiem Police, aby pozostać w walce o zakładane miejsca w górnej części tabeli. Na razie wyżej przyjezdne o dwie lokaty i trzy punkty więcej. Mecz w Kalisz Arenie o godzinie 20.30.
Dodatkowo w ten dzień kolejny mecz w swoim maratonie rozegrają kadeci. Jedynka Poznań w meczu z 7 kolejki zmierzy się z Enea Energetykiem Poznań.

gospodarzgośćgodz.miejsce
IUKS JEDYNKA PoznańENEA Energetyk Poznań17.45Poznań, Zagajnikowa 9

WTOREK

Jeden mecz Ligi Kadetek, w którym zmierzą się MKS Kalisz z Szamotulaninem. To mecz, który pierwotnie miał zostać rozegrany 4 grudnia.

Nr meczugospodarzgośćgodz.miejsce
70MKS KaliszUKS Szamotulanin Szamotuły17.00Kalisz, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24

A rok 2022 zamkniemy dwumeczem Ligi Kadetów, w którym zaległości odrobią zespoły LOMS JOKER Piła – Powiat Pilski i Jedynki Poznań. Zaległości kolejno z kolejek 3 i 8.

gospodarzgośćgodz.miejsce
LOMS JOKER Piła – Powiat PilskiIUKS JEDYNKA Poznań17.00Piła, ul. Wincentego Pola 11
LOMS JOKER Piła – Powiat PilskiIUKS JEDYNKA Poznań18.30Piła, ul. Wincentego Pola 11

MINISIATKÓWKA

Dodatkowo odbędzie się sporo turniejów dla najmłodszych siatkarek i siatkarzy.
W sobotę dziewczynki grać będą w Lesznie i Środzie Wielkopolskiej, a chłopcy w Lesznie.
Z kolei w niedzielę turniej dziewcząt zaplanowano w Krotoszynie, Środzie i Trzciance, a chłopców w Rokietnicy i Krotoszynie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *