AktualnościMłodzik

IUKS Jedynka Poznań po finale MP Młodzików

O wielkopolskich młodziczkach pisaliśmy dużo, więc teraz o naszych chłopakach. Spełniły się przewidywania trenerów.

IUKS Jedynka Poznań podobnie jak w ubiegłym roku doszła do finałów Mistrzostw Polski Młodzików. W sezonie 2020/2021 poznaniacy zajęli piąte miejsce w Polsce i były apetyty, aby ten wynik poprawić. Cytowaliśmy już słowa trenerów, którzy mówili, że jak wyjdą z grupy to będą duże szanse na medal. W grupie nasi przedstawiciele trafili na UKS Koral Wrocław, z którym to przegrali 0:2. Mecz z drugim rywalem – Bzurą Ozorków, był kluczowym, bo decydującym o wyjściu z grupy. Oba zespoły pokazały, że są mocne i o wyniku przesądził tiebreak wygrany przez zawodników z łódzkiego. Jak mówi trener Piotr Kołodziejski, jego podopieczni zagrali dobrą siatkówkę pokazali, że zasługują na finały mistrzostw Polski, ale w tym meczu lepsi okazali się niestety rywale i to oni jako drugi zespół weszli do półfinałów, a Jedynce pozostała walka o piąte miejsce.

Tu spotkali się z Treflem Gdańsk, który pierwszego seta wygrał do 10. Ale już kolejne dwa na korzyść poznaniaków – najpierw do 14, a w tiebreaku do 8.

Czy drużyna jest zadowolona z wyniku? Jak powiedział nam trener apetyt rośnie w miarę jedzenia. W ubiegłym roku piąte miejsce, w tym roku także piąte, ale Piotr Kołodziejski ma nadzieję, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, są następne sezony i w końcu powalczą o medale. A piąte miejsce szkolnej drużyny w Polsce jest fajnym osiągnięciem, tym bardziej, że drugi raz z rzędu.

W tym roku poziom był bardzo wyrównany, a ostateczna klasyfikacja wskazuje, że przewidywania naszych trenerów były trafne, bo właśnie grupowi rywale osiągnęli największy sukces. UKS Koral Wrocław zdobył tytuł Mistrza Polski pokonując w finale Bzurę Ozorków. Z brązowym medalem Akademia talentów Jastrzębskiego Węgla, która w małym finale pokonała MMKS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Klasyfikacja końcowa

1UKS Koral Wrocław
2Bzura Ozorków
3Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel
4MMKS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
5IUKS Jedynka Poznań
6Trefl Gdańsk
7AKS V LO Rzeszów
8KS Metro Warszawa
źródło: siatka.org

Dobra postawa poznaniaków z pewnością podparta była doświadczeniem, gdyż w tym sezonie znaczną większość zespołu stanowili chłopcy, którzy grali w finałach w 2021 roku. Teraz wskakują na poziom kadeta i postarają się wykorzystać swoje umiejętności w tej klasie rozgrywkowej. Co z młodzikiem? Klub buduje zespół na roczniku 2009. Dają sobie dwa lata na przygotowanie zespołu do walki o medale mistrzostw Polski, bo według trenerów to właśnie taki system szkolenia przynosi wyniki. Jednak nie można skazywać tej młodzieży na porażki ze starszymi kolegami z rocznika 2008, gdyż już teraz prezentują wysokie umiejętności i powinni w przyszłym sezonie napędzić stracha innym młodzikom.

Teraz czas na roztrenowanie i gierki na piasku. Plażówka jest traktowana jako dalszy etap roztrenowania, ale każdy chłopak, który będzie chciał brać udział w rozgrywkach będzie miał na to szansę. Jednak sukcesy mają być na hali.