Aktualności

Przed nami EEVZA 2022 z udziałem naszych reprezentantów.

Od drugiego w Gruzji i szóstego grudnia w Łotwie odbywać się będzie EEVZA, czyli Mistrzostwa Europy Strefy Wschodniej do lat 17. Chłopcy grają w Gruzji, a dziewczyny w Łotwie. W obydwu kadrach mamy reprezentantów zawodników i zawodniczek z Wielkopolski.

Zaczniemy od chłopaków, bo zaczynają wcześniej. Oficjalnie turniej się rozpoczął w czwartek pierwszego grudnia i potrwa do siódmego, ale mecze będą rozgrywane od piątku do wtorku. Turniej odbywa się w Gruzji, w mieście Gori, gdzie już zameldowali się reprezentanci Polski. Oprócz Polski w tym turnieju zagrają: Łotwa, Ukraina Estonia, Gruzja i Azerbejdżan.
Bez wątpienia faworytem do wygrania turnieju jest nasza kadra. Zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingu CEV tej kategorii. Na 12 miejscu jest Łotwa, dalej Ukraina – 17, Estonia – 20, Gruzja – 26, a Azerbejdżan w ogóle nie jest sklasyfikowany. Wśród kadrowiczów mamy naszego reprezentanta, jest nim Maksymilian Durski z klubu IUKS Jedynka Poznań.
Plan meczów naszej reprezentacji, wszystkie mecze o godzinie 12 czasu polskiego, 15 – w Gruzji.
2.12 – Polska vs. Azerbejdżan
3.12 – Polska vs. Łotwa
4.12 – Polska vs. Ukraina
5.12 – Polska vs. Estonia
6.12 – Polska Gruzja.

Dziewczyny z kolei grać będą w łotewskim Daugavpilsie. Przeciwniczkami naszych siatkarek będą te same zespoły co chłopaków, z jedną zamianą. Nie będzie tu Azerbejdżanu, ale będą Litwinki. Pierwszy mecz Polski zagrają szóstego grudnia, a ostatni – dziesiątego. Tu podobnie jak u chłopaków najwyżej w rankingu również rozstawiona jest nasza kadra, która zajmuje 11 miejsce w europejskiej federacji CEV. Miejsce pozostałych zespołów przedstawia się następująco: Estonia i Ukraina – 20, Litwa i Łotwa – 22, a Gruzja jest na miejscu 26. W tej reprezentacji mamy czterech naszych przedstawicieli: Natalia Siuda z MKS-u Kalisz oraz dwie zawodniczki Szamotulanina Szamotuły: Zuzanna Kicman i Maja Koput. Do tego asystenetem trenera Krzysztofa Janczaka jest Łukasz Klapczyński, a jakże – z Szamotulanina. Stawką turnieju jest bezpośredni awans do ME w tej kategorii, który uzyska tylko zwycięzca. Zespoły z miejsc 2-4 dostaną się do kwalifikacji. Turniej finałowy odbędzie się w lipcu 2023.
Plan meczów:
6.12 – Polska vs. Gruzja godz. 11
7.12 – Polska vs. Estonia godz. 13.30
8.12 – Polska vs. Ukraina godz. 13.30
9.12 – Polska vs. Litwa godz. 13.30
10.12 – Polska vs. Łotwa godz. 16.00

I co najważniejsze: czynimy starania, aby transmitować mecze na naszym kanale. Nie ma nas tam na miejscu, więc niczego nie możemy na tę chwilę obiecać, ale próbujemy.

Fot. Puha – Volley

3 komentarze do “Przed nami EEVZA 2022 z udziałem naszych reprezentantów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *