Aktualności

Marcin Orlik trenerem w SMS PZPS Szczyrk.

To było chyba kwestią czasu, że trener z takimi osiągnięciami wypłynie na szerokie wody. Marcin Orlik, który z Enea Energetykiem Poznań hurtowo zdobywał medale Mistrzostw Polski i Wielkopolski, a przy okazji pracował w kadrach młodzieżowych reprezentacji, opuszcza Wielkopolskę i będzie pracował w Szczyrku.

To już kolejny trener, który “awansował” po sukcesach młodzieżowych w Wielkopolsce. Już wcześniej informowaliśmy, że Marcin Widera z MKS-u Kalisz obejmie stery pierwszego zespołu z Kalisza. Pisaliśmy o tym tutaj.

Teraz czas na Marcina Orlika. Trenerowi gratulujemy sportowego awansu, ale też się trochę smucimy. Po pierwsze Wielkopolska traci klasowego trenera, a my fantastycznego rozmówcę. Marcin zawsze był do naszej dyspozycji, żeby użyć tego prostego sformułowania. Zawsze był dla nas dostępny, nigdy nie odmówił nam wypowiedzi czy to po meczach wygranych czy po tych, które nie zakończyły się po jego myśli. Zawsze znalazł dla nas czas, aby nagrać rozmowę czy podzielić się wrażeniami z wyjazdów w całej Polsce. Ale z drugiej strony, będziemy mieć teraz “swojego” człowieka bardzo blisko młodzieżowych kadr reprezentacji kobiecych. A kto wie, może to dopiero początek i w przyszłości zobaczymy Marcina w sztabie pierwszego zespołu? A może i jako głównodowodzącego? Trzymamy kciuki.

Historia Marcina Orlika z siatkówką zaczęła się już w liceum, gdzie grywał amatorsko. Studiując na Akademii Wychowania Fizycznego, na drugim roku studiów rozpoczął staż w poznańskim Energetyku i tak już został. Na początku pracował z dziećmi z II klas szkół podstawowych, przez mini siatkówkę trafił do zespołu juniorek. W klubie spędził okrągłe 10 lat. Oprócz tego, pracował również jako nauczyciel w szkole. Należy również do Wydziału Szkolenia PZPS, odpowiadającym za rozgrywki młodzieżowe. Obecnie przebywa z kadrą U17 na Mistrzostwach Europy, które są rozgrywane w Czechach.

Sukcesy:
Medale Mistrzostw Polski
2017 – 3 miejsce MP Młodziczek
2020 – 3 miejsce MP Juniorek
2021 – 1 miejsce MP Juniorek
2022 – 1 miejsce MP Juniorek Młodszych
2018 – 5 miejsce MP Juniorek Młodszych
2019 – 5 miejsce MP Juniorek
2019 – 6 miejsce MP Juniorek Młodszych
2021 – 4 miejsce MP Juniorek Młodszych

Sukcesy w Wielkopolsce:
2018 – 1 miejsce Juniorek Młodszych
2019 – 1 miejsce Juniorek Młodszych
2019 – 2 miejsce Juniorek
2020 – 2 miejsce Juniorek
2021 – 1 miejsce Juniorek
2022 – 1 miejsce Juniorek
2022 – 2 miejsce Juniorek Młodszych

4 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży z kadrą Wielkopolski – rocznik 2002.

Poniżej rozmowa z Marcinem Orlikiem, gdzie podsumował ostatni sezon w barwach Enea Energetyka Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *