AktualnościMini Siatkówka

Mistrzostwa Wielkopolski Singli

Siatkówka w Polsce staje się sportem narodowym. Coraz więcej dziewcząt i chłopców rozpoczyna zabawę z tym sportem już od najmłodszych lat. W tym sezonie po raz pierwszy odbyły się zawody Kinder Joy of Moving dla dzieciaków z rocznika 2013 i młodszych. Turniej o Mistrzostwo Wielkopolski Singli zorganizował UKS 9 Leszno. Któż jak nie ten klub mógł zapewnić najlepsze atrakcje.

Zawody w singlach odbyły się pierwszy raz w historii rozgrywek minisiatkówki. Pomimo, że siatkówka to sport zespołowy początki są dla singli. Najmłodsi grali na boiskach o wymiarach 8×3 metry, a siatka miała wysokość 190 cm. W tym sezonie rywalizacja odbywała się na poziomie województwa, ale już od przyszłego roku najlepsi zawodnicy dołączą do starszych koleżanek i kolegów w finałach Mistrzostw Polski.

W całej Polsce odbywały się turnieje już od stycznia, gdzie w zależności od wojewódzkich związków odbyło się kilka turniejów zakończonych finałem. W Wielkopolsce odbył się jeden turniej, który zgromadził 120 zawodników i zawodniczek. Przy świetnej organizacji, wspaniałej atmosferze wyłoniono najlepszych z najlepszych.

Wśród dziewczynek najlepsza czwórka wygląda następująco:

1. Oliwia Wachowska – GLKS Barycz Janków Przygodzki

2. Weronika Kuśmierek – Hetman Sobieski Poznań

3. Iga Latanowicz – UKS 9 Leszno

4. Oliwia Nowicka – UKS P.U.M.A. Komorniki

Fot. Facebook UKS 9 Leszno

Otrzymaliśmy filmik od klubu zwyciężczyni. Każdy zawodnik, nie tylko w tak młodym wieku powinien go obejrzeć i zobaczyć jak można odwrócić wynik meczu w 70 sekund.

Rozgrywki chłopców całkowicie zdominowali zawodnicy IUKS Jedynka Poznań. Oto najlepsza czwórka:

1. Jakub Malicki – IUKS Jedynka Poznań

2. Oliwier Grendel – IUKS Jedynka Poznań

3. Jan Wichłacz – IUKS Jedynka Poznań

4. Jakub Madroszyk – IUKS Jedynka Poznań

Fot. Facebook UKS 9 Leszno

Czy ktoś pamięta takie zawody, gdzie na czterech pierwszych miejscach są zawodnicy jednego klubu?

Ten turniej z pewnością będzie niezapomnianą przygodą dla wszystkich startujących. Dla najlepszych organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe, a każdy młody sportowiec otrzymał pamiątkowy medal, który być może był pierwszym w ich karierze sportowej. Wspaniała atmosfera, nowe przyjaźnie, możliwość rywalizacji z pewnością zasiały u niejednego z dzieciaków zapał do sportu. I po raz kolejny jesteśmy pod wrażeniem organizacji na najwyższym poziomie przez UKS 9 Leszno. Fotorelację można zobaczyć na klubowym fanpage klubu.