AktualnościMłodziczkaMłodzik

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2023.

W województwie zachodniopomorskim odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych. Te zawody mają za zadanie propagowanie wszystkich dyscyplin sportowych wśród dzieci, pokazanie jak olimpiada może wyglądać w przyszłości, gdy ta młodzież wejdzie na poziom seniorski. My obserwowaliśmy poczynania naszych siatkarek i siatkarzy, którzy grali w Policach.

Jako pierwsze na parkiety wkroczyły nasze siatkarki. Kadra województwa wielkopolskiego była selekcjonowana dwukrotnie. Najpierw na pierwsze zgrupowanie do Kórnika przyjechało dużo dziewcząt, które chciały pokazać się z jak najlepszej strony trenerom. Po tygodniu obserwacji wybrano 18 zawodniczek, które pojechały na obóz do Gostynia. Tutaj nastąpiła ostateczna selekcja, wybrano 12 siatkarek, które doskonaliły swoją formę na zgrupowaniu w Kórniku.

Nasze przedstawicielki świetnie rozpoczęły zmagania. Dwie łatwe wygrane z lubelskim i świętokrzyskim, a następnie 2:1 ze śląskim dały pierwsze miejsce w grupie. Potem nie było już tak pięknie. W ćwierćfinale po niezwykle wyrównanym meczu nasze dziewczyny przegrały z małopolskim, tym samym tracąc możliwość walki o medale. W sesji popołudniowej z mazowieckim również porażka w tiebreaku i pozostała walka o 7 miejsce. W niedzielnym porannym meczu z gospodyniami z zachodniopomorskiego rywalki okazały się mocniejsze.

Nasze dziewczyny umiejętności miały bardzo duże, parametry były dobre, a sprawność nie odbiegała od innych zespołów. O przegranych po wyjściu z grupy zdecydował stres i być może brak zgrania. Pierwsza szóstka była złożona z dziewcząt z różnych zespołów w województwie, a w przypadku rywalek podstawowy skład to był często podstawowy człon jednego klubu, który grał przez cały sezon razem. I wpadające łatwe niepodbite piłki troszkę stresowały nasze dziewczynki.

Nasza kadra wystąpiła w składzie:

1. ABRAHAMCZYK ZUZANNA      UKS SZAMOTULANIN SZAMOTUŁY
2. ADAMCZYK LENA                                   UKS 17 KALISZ
3. GROCHOWICKA JULIA                           SPS VOLLEY PIŁA
4. JUCHA PAULINA                                     UKS SZAMOTULANIN SZAMOTUŁY
5. KOSINIEC JULIA                                      SPS VOLLEY PIŁA
6. KRAWCZYK ZUZANNA                           KS ENERGETYK POZNAŃ
7. MIKOŁAJCZAK BLANKA                         UKS KANIASIATKA GOSTYŃ
8. POCHOPIEŃ NASTAZJA                         KS ENERGETYK POZNAŃ
9. SOBISIAK JULIA                                       KS ENERGETYK POZNAŃ
10. TALAR JULIA                                          UKS 17 KALISZ
11. TRAWIŃSKA BLANKA                          GLKS BARYCZ JANKÓW PRZYGODZKI
12. ZAGWOJSKA AMELIA                           UKS 17 KALISZ

I trener                             Michał Sorek    
II trener                            Michał Wachowski
Fizjoterapeutka Paulina Gorwa

Chłopcy mijali się z dziewczynami na trasie. I to dosłownie. Nasze kobietki pewnie podpowiedziały chłopakom coś o tym turnieju, bo ci świetnie sobie poradzili. Najpierw wygrali z lubuskim 2: 1, następnie 2:0 ze świętokrzyskim, a na koniec przegrana 0:2 z łódzkim – późniejszymi mistrzami. Taki bilans dał drugie miejsce w grupie i wiadomo było, że chłopaki podobnie jak dziewczyny zostają do niedzieli w Policach. O czwórkę nasi chłopcy grali z dolnośląskim i poradzili sobie wyśmienicie. Wygrana w dwóch setach dała przepustkę do gry o medale. Wielkopolska trafiła na województwo śląskie i wtedy przytrafił się ten najsłabszy mecz w turnieju. Mnóstwo własnych błędów, przegrana 0:2 i pozostawała walka o brązowy medal. Tutaj podopieczni Piotra Kołodziejskiego spotkali się z pomorskim. Pierwszy set przegrany, a w drugim walka toczyła się do samego końca. Poznaniacy mieli dwie piłki setowe, ale górą w tej partii rywale i mecz przegrany 0:2. Jednak jak usłyszeliśmy od sztabu, był to najlepszy mecz turnieju w wykonaniu Wielkopolan. Cała pierwsza czwórka to były bardzo mocne zespoły, a o ostatecznych lokatach zdecydowało doświadczenie zdobyte podczas całego sezonu. Reprezentanci innych województw stanowili trzon w rozgrywkach młodzików, nasi chłopacy to rocznik młodszy młodzika, który wchodził z ławki w decydujących rozgrywkach bądź wcześniej zakończył sezon. Nasi chłopcy zajmując czwarte miejsce pokazali, że dobrze funkcjonują jako zespół. Rotacja podczas całego turnieju była bardzo duża i jak powiedział trener Kołodziejski „każdy z tych chłopaków dołożył cegiełkę do tego sukcesu”.

Skład zespołu:

1. Saczawa Antoni                        KPS Progress Września
2. Staniszewski Patryk   KPS Progress Września
3. Banaszak Maksymilian            KPS Progress Września
4. Kołosowski Jakub                     UKS SMS Joker Piła
5. Pospiech Nikodem     IUKS Jedynka Poznań
6. Kaczmarek Bartosz    IUKS Jedynka Poznań
7. Kapitan Paweł                          IUKS Jedynka Poznań
8. Skolarus Bartosz                     Enea Energetyk Poznań
9. Marcinkowski Filip                  Enea Energetyk Poznań
10. Szymańczak Franciszek       Enea Energetyk Poznań
11. Bińczycki Konrad                  Enea Energetyk Poznań
12. Kurzyńsk Jan MUKS Amber Kalisz

I trener               Piotr Kołodziejski
II trener              Maciej Przybylski
fizjoterapeuta Łukasz Burliński

Wielkie gratulacje zarówno dla dziewcząt jak i dla chłopaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *