Aktualności

Półfinał o wejście do 1 ligi mężczyzn

Od piątku w Poznaniu trwa turniej o wejście do 1. Tauron ligi. Gospodarzem jest Enea Energetyk Poznań, który gości zespoły CHKS Arka Chełm, MCKiS Jaworzno oraz naszych ziomali WKS Wieluń.  

Zwycięzcy i wicemistrzowie drugich lig grają dwa turnieje półfinałowe, które wyłonią czwórkę finalistów. Turnieje odbywają się w Grodzisku Mazowieckim oraz Poznaniu. Pierwsze dwa miejsca z każdego z półfinałów wyłonią czwórkę, która rozegra turniej finałowy dający przepustkę do zaplecza Plus Ligi.

Siatkarze Enea Energetyka Poznań druga ligę traktują jako przetarcie dla juniorów oraz wykorzystanie starszych siatkarzy, którzy swoim doświadczeniem stanową dopełnienie zespołu. Turniej rozpoczął mecz gospodarzy z Jaworznem. I nie będziemy się rozpisywać, tylko zacytujemy podsumowanie z Wiary Energetyka:

Szybko poszło  Co tu robić z taką ilością wolnego czasu  Ale żeby nie było, że piszemy tylko po sukcesach Energetycznych – każdy kto nas zna to wie, że nie mamy problemu , żeby ze “dwa zdania” napisać po ciut mniejszym “sukcesie” . Zgodnie z oczekiwaniami oba spotkania zakończyły się zwycięstwami faworytów – przynajmniej naszym zdaniem i Jaworzno i Chełm za takich na tym turnieju uchodzą. Więc – można powiedzieć – piątek zgodnie z planem. Będąc na hali na meczu Energetycznych i oglądając relację z drugiego spotkania – w tym miejscu duże podziękowania jak zwykle (nuda ) dla wielkopolskasiatkowka.com.pl za relację  – odnosimy wrażenie, że oba mecze były bliźniaczo podobne. W pierwszym secie pretendenci jakby trochę nieśmiało rozpoczynali, ale z każdą kolejną partią byli bliżej czempiona. Dlatego powiedziałem Marek Grodziski, że 4 seta już byśmy wygrali  Nie będziemy rozbierać meczu Energetycznych na czynniki pierwsze, bo i po co  Są od tego odpowiednie, bardziej kompetentne osoby 

W meczu Wielunia z Chełmem zgodnie z prognozami – 3:0 dla faworytów z lubelskiego. Ale słuchając lepszych od nas specjalistów od siatkówki, Wieluń jest mocny i ma szanse na awans.

Sobotni poranek rozpoczęli nasi ziomale meczem z Jaworznem. Po pierwszym przegranym do 20 secie wielunianie pokazali swój potencjał i wygrali trzy kolejne sety i tym samym cały mecz 3:1. Mecz trwał niecałe dwie godziny, ale to chyba za mało czasu aby dojechać obejrzeć koziołki na poznańskim rynku. W drugim meczu Energetyczni grali z faworytem z Chełma. My nie będziemy podsumowywać, bo tak całość opisana przez fantastycznych administratorów Wiary Energetyka:

Drugi dzień Turniej Półfinałowy o awans do TAURON 1. ligi siatkówki mężczyzn za nami. Jak poszło? Konsekwentnie – to trzeba Chłopakom z Energetyka przyznać, jakiś plan mieli i go konsekwentnie z zegarkiem w ręku realizują – godzina i 15 minut Jutro zaczynają o 15-stej, więc wierzę, że o 16:15 mogę regulować zegarek  Zdążyliśmy na półfinał Plus Ligi  Po meczu padło pytanie z sali, co musi się jutro zadziać, żeby Energetyk miał szansę na awans? Odpowiadam: NIC – oni – w większości licealiści – w czasie finałów play-offów zdają matury  Ale nawet poza tym – niestety nawet 3:0 nic nie da. Ale przecież nie o to chodziło . Żeby dziennikarskim wiadomościom było ok, to podajemy wyniki dzisiejszego dnia:

Wieluń – Jaworzno 3:1

Energetyk – Chełm – 3:0, a sorry 0:3

Chciałbym napisać, że byliśmy blisko. W sumie mogę napisać wszystko. Przecież jak Marek Grodziski wspomniał i tak mało kto to czyta. Więc jak napiszę, że mamy prawie awans, to prawie mogliśmy mieć. Prawie Ok, jutro o 12 ważny mecz Chełma z Jaworznem, a o 15 Enea Energetyk Poznań – II Liga Siatkówki Mężczyzn będzie rozdawał karty w meczu z Wieluniem To może ważyć o awansie

Jutrzejsze menu:

12:00 Jaworzno – Chełm

15:00 Energetyk – Wieluń

Jeśli niekoniecznie chcecie mecz obejrzeć – trudno. I tak zapraszamy jutro na CityZen – będzie ciacho (dlaczego murzynek nie został wycięty ze słownika jako coś, co jest passe?), będzie słodko i słono i jakoś.

A my po meczu rozmawialiśmy z prezesem Enea Energetyka Poznań Robertem Rakowskim, najlepszego klubu w Polsce w siatkówce młodzieżowej, gospodarza turnieju finałowego Mistrzostw Polski Młodzików.

2 komentarze do “Półfinał o wejście do 1 ligi mężczyzn

  • Czy w tym miejscu naprawdę trzeba wklejać jakieś potworne wypociny jednego z kibiców ??? Ciężko to się czyta. Jeżeli “Wielkopolska Siatkówka” chce być portalem czytanym niech pomyśli o rzetelnych artykułach stworzonych samodzielnie. Odnosząc się do turnieju, wydaje mi się, że sam awans Energetyka do niego był co najmniej niespodzianką. Tyle i aż tyle. Podsumowując sezon tego klubu to Juniorzy chyba liczyli na medal (wszak po to były zaciągi latami zawodników z całego kraju by stworzyć finalnie zespół na “medal”, nawet ten z najcenniejszego kruszcu), w 3 lidze blamaż z niedopilnowaniem tego , którzy zawodnicy mogą w niej grać, a którzy nie, no i na osłodę pogranie w turnieju półfinałowym o awans do 1 ligi (chyba jedynie nadmierni optymiści mogli wierzyć, że można wejść do turnieju finałowego). Ocena tego sezonu nie jest w takim razie jednoznaczna, jednoznaczna pozytywnie.

  • Drogi Kibicu_siatkówki.
    Tak, to jest miejsce na wklejanie takich “wypocin” Twoim zdaniem. Nie jesteśmy redakcją, która ma standardy czy schematy tekstów. Nie jesteśmy też redakcją korporacyjną, gdzie wszystko musi być wedle jakiś wzorów. Jesteśmy jedyni w sobie i publikujemy takie treści, które nam się podobają, a już wolą czytelników jest czy będą tu zaglądać czy nie. Wklejony tekst nam się spodobał i był czymś innym co można było u nas znaleźć wcześniej. Jeśli masz inne spojrzenie, zawsze możesz wysłać swój tekst i on również zostanie opublikowany. Nasza strona jest dla wszystkich i niech świadczy nawet o tym Twój komentarz, który w całości został opublikowany mimo tego, że spotykamy się w nim z krytyką. CO do reszty niech wypowiedzą się inni i wyrażą swoje opinie.
    Pozdrawiamy serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *