Aktualności

Projekt Warszawa wygrywa XVIII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia

W dniach 12-14 października w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie rozegrany został XVIII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. W turnieju udział wzięły cztery zespoły: aktualny Mistrz Niemiec – Berlin Recycling Volleys, piąta drużyna PlusLigi – Projekt Warszawa, PGE GiKS Skra Bełchatów – wielokrotny medalista mistrzostw Polski oraz  trzykrotny triumfator siatkarskiej Ligii Mistrzów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. A my po raz dziesiąty oprawialiśmy muzycznie to wielkie siatkarskie wydarzenie.

Impreza tradycyjnie rozpoczęła się od warsztatów siatkarskich dla 150 dzieci i młodzieży, poprowadzonych przez zawodników Projektu Warszawa. Dzięki wsparciu Powiatu Poznańskiego i Samorządu Województwa Wielkopolskiego każdy z młodych adeptów siatkówki, otrzymał pamiątkowe koszulki. W pierwszym meczu półfinałowym osłabiona Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle walczyła ambitnie z Projektem Warszawa. W końcówce czwartego seta zanosiło się na tie-break, ale ostatecznie podopieczni trenera Piotra Grabana wygrali 3:1. W drugim półfinale Berlin Recycling Volleys również w czterech setach ograł PGE GiEK Skrę Bełchatów.

W meczu o brąz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokazała klasę. Mimo braku kilku kluczowych zawodników pokonali zawodników trenera Andrea Gardiniego 3:1. W najważniejszym spotkaniu Memoriału Projekt Warszawa bez straty seta wygrał z mistrzem Niemiec i wywalczył tytuł mistrzowski XVIII Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia.

Zwycięstwo w XVIII Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia to dla nas ważny sprawdzian formy, ponieważ do startu sezonu został nieco ponad tydzień. Cieszymy się, że możemy w ten sposób nie tylko kontynuować przygotowania do startu w PlusLidze, ale również podtrzymywać pamięć o świetnym człowieku i siatkarzu jakim był Arkadiusz Gołaś oraz pomóc dzieciom poprzez szereg licytacji w trakcie turnieju. To ważny aspekt każdego siatkarskiego święta, aby wykorzystywać popularność naszej dyscypliny w szlachetnych celach – powiedział trener Projektu Warszawa, Piotr Graban, który podczas imprezy obchodził urodziny.

Dziękuję serdecznie kibicom, którzy licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie – mówi burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek. – Po raz kolejny pokazaliśmy, że organizacja tak prestiżowej imprezy w tym miejscu to doskonały pomysł. – Organizacja naszego turnieju to najlepszy sposób upamiętnienia Arka jaki znamy – mówi Jacek Kubiak, prezes Fundacji Memoriału Arkadiusza Gołasia. – Dziękuję Pani Ani Sumelce, która od lat buduje ten projekt, wszystkim sponsorom – z Agrobexem na czele – oraz drużynom, które przyjęły nasze zaproszenie. Widzimy się w Zalasewie za rok – dodaje.

Wyniki:

Półfinały:

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa 1:3 (21:25, 20:25, 25:18, 23:25)

PGE GiKS Skra Bełchatów- Berlin Recycling Volley 1:3 (18:25, 24:26, 25:23, 23:25)

Mecz o III miejsce:

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE GiKS Skra Bełchatów 3:1 (25:18, 22:25, 25:19, 26:24)

Mecz o I miejsce:

Berlin Recycling Volley – Projekt Warszawa 0:3 (20:25, 25:27, 18:25)

Dream Team turnieju:

Najlepszy przyjmujący: Kevin Tille (Projekt Warszawa)

Najlepszy rozgrywający: Jan Firlej (Projekt Warszawa)

Najlepszy libero: Damian Wojtaszek (Projekt Warszawa)

Najlepszy środkowy: Nehemiah Mote (Berlin Recycling Volleys)

Najlepszy zagrywający: Timothee Carle (Berlin Recycling Volleys)

Najlepszy atakujący: Daniel Malescha (Berlin Recycling Volleys)

MVP:  Artur Szalpuk (Projekt Warszawa)

Po turnieju udało nam się zarejestrować rozmowy z pełniącym obowiązki trenera w sobotnim meczu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i dyrektorem sportowym klubu Michałem Chadałą, Dawidem Konarskim – kapitanem PGE GiEK Skry Bełchatów, trenerem Joelem Banksem z Berlin Recycling Volleys oraz Damianem Wojtaszkiem i Arturem Szalpukiem, MVP Turnieju reprezentującymi barw Projektu Warszawa:

Fot. Piotr Rychter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *