Aktualności

Trzecia kolejka Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki.

Zapraszamy na przegląd wydarzeń z trzeciej kolejki LALS. Grały II i III ligi, pauzowały I Liga Open i I Liga Kobiet. I jak ostatnio czekamy na Wasze kreatywne komentarze do zdjęcia zamieszczonego poniżej.

W II lidze open nastąpił przegląd wszystkich 12 zespołów. RH+ tym razem nie udało się odwrócić losów meczu i przegrali 0:3 z Kontra Bandą, dla której był to pierwszy mecz w sezonie. Podrażnione ostatnią porażką Realty Solutions Panthers Volley nie dało szans Szarańczom i rozgromiło ich 3:0. Szarańcze notują drugą porażkę z rzędu i lądują w strefie spadkowej. KS Orły Mosina walczyły dzielnie, ale na Młode Wilce było to było za mało (1:3). Druga porażka OM i drugie zwycięstwo MW, dzięki któremu wskakują na fotel lidera. iHelpYou Poznań przegrywa drugi mecz z rzędu i ląduje na ostatnim miejscu w tabeli, a ich pogromcy Szpital Podolany w swoim pierwszym meczu dopisują 3 punkty za zwycięstwo 3:0. Eskadra prowadziła już 2:0 ze Szczepankowem, by ostatecznie wygrać dopiero w tie-breaku. Podobnie wyrównany mecz pomiędzy Revolta Food Poznań i KS Sokoły Kostrzyn zakończył się zwycięstwem RFP 3:2.

W III lidze open w grupie A Kiwi Volley próbowało powalczyć z DeVastators jednak skończyło się 1:3. W grupie B pewne zwycięstwo Harpagany Bud-Went nad For Fun Team 3:0. W grupie C Mejweni starali się urwać punkty Sąsiadom jednak skończyło się zwycięstwem tych drugich 3:1. Kto faworytem do awansu do grupy mistrzowskiej? W grupie A prawdopodobnie będą to Tie-Breakers i DeVastators; w grupie B Harpagany Bud-Went, Wybrzeże Klatki Schodowej i Angels ZTP; w grupie C Block n’Roll i Sąsiedzi; w grupie D Stilon i For The Win. Oczywiście to tylko gdybanie po jednym, dwóch meczach. Warto pamiętać, że nawet trzecie miejsce w grupie może dać awans.

W II lidze kobiet ZND Hybrydy nie dały szans Czarnym Panterom i pewnie odprawiły rywalki 3:0. Odlotowe Agentki prowadziły już z B.O. Volleyball Team 2:0, by dopiero w tie-breaku przeciągnąć szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Gotowe na wszystko rozgromiły B.O. Gramy Razem 3:0. Pierwsze wnioski po dwóch kolejkach? ZND Hybrydy i Gotowe na wszystko wyrastają na faworytki do udziału w TOP4. Sporo pracy jeszcze przed Czarnymi Panterami i B.O. Gramy Razem.

Tekst:
Piotr Osiadły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *