Aktualności

Rusza XVIII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia.

Pełna hala kibiców podziwiać będzie trzy drużyny z PlusLigi i mistrza Niemiec w rozpoczynającym się właśnie XVIII Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia. Siatkarze swoją grą tradycyjnie oddadzą hołd zmarłemu reprezentantowi Polski.

Już po raz piąty Memoriał Arkadiusza Gołasia odbędzie się w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie. Tradycyjnie rozpoczął się on od warsztatów dla dzieci z powiatu poznańskiego. Wzięło w nich udział około 150 uczestników. Swoją pasją do sportu zarażali siatkarze Projektu Warszawa. Po wspólnej grze młodzież miała okazję na wspólne zdjęcie i autograf od siatkarzy.

Sportowa część rywalizacji rozpocznie się w piątek. Tytułu wywalczonego w ubiegłym roku bronić będzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – trzykrotny triumfator Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu półfinałowym zmierzy się ona z Projektem Warszawa. Mecz ten zaplanowano na godzinę 18:00. – Dziękuję serdecznie mieszkańcom naszej gminy za tak liczną odpowiedź na nasze zaproszenie – mówi burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek. – Tempo w jakim wyprzedały się bilety na imprezę pokazuje, że Zalasewo to doskonałe miejsce na jej organizację – dodaje.

Faworytem spotkania jest Projekt Warszawa, który w odróżnieniu od swoich rywali przyjedzie do Wielkopolski w najsilniejszym składzie. – W ubiegłym tygodniu wygraliśmy turniej Copernicus Cup, wiemy również jak smakuje zwycięstwo w Memoriale Arkadiusza Gołasia. Z przyjemnością znów powalczymy o ten puchar – mówi Andrzej Wrona, kapitan stołecznej drużyny. – Bardzo doceniamy atmosferę jaką tworzą kibice podczas tej imprezy, ważnym aspektem są dla nas także aukcje charytatywne przeprowadzane przez organizatorów. Z radością się w nie włączymy – dodaje. – Przepraszam wielkopolskich kibiców za to, że tym razem nie przyjedziemy w pełnym składzie – mówi prezes Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Piotr Szpaczek. – Sezon reprezentacyjny był wyjątkowo długi, zawodnicy muszą się zregenerować,  i odpocząć, bo sezon PlusLigi rusza już w kolejny weekend. Postaramy się aby w przyszłym roku być u Państwa w komplecie – dodaje.       

Drugi półfinał zaplanowano na godzinę 20:30. Zmierzą się w nim PGE GiEK Skra Bełchatów i Berlin Recycling Volleys. Zwycięzcy meczów półfinałowych zmierzą się w sobotę o 15:00 w meczu decydującym o tegorocznym tytule. Nieco wcześniej – o 12:30 – przegrani z sobotnich spotkań zagrają o trzecie miejsce.

To nie koniec atrakcji, jakie organizatorzy przewidzieli dla kibiców. Będą oni mieli okazję sfotografować się
z kilkoma okazałymi pucharami. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w rewanżu za brak reprezentantów Polski i USA przywiezie ze sobą wszystkie trzy puchary za zwycięstwo Ligi Mistrzów. Dzięki uprzejmości Polskiego Związku Piłki Siatkowej do Zalasewa zawita także puchar Mistrzów Europy i za zwycięstwo w Lidze Narodów, wywalczone przez podopiecznych Nikoli Grbica.

Fani siatkówki będą także mogli wziąć udział w aukcjach charytatywnych, w których wylicytować będzie można niepowtarzalne pamiątki z autografami swoich ulubionych sportowców. W ten sposób będzie można stać się właścicielem między innymi koszulek reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn, Śliwki, Leona, Janusza, czy Kurka, złotej piłki podpisanej przez mistrzów świata z 2014 roku, i wielu innych sportowych pamiątek. W tym roku zebrane środki przekazane będą na Amelię Łosiak i Wiktorię Nawrot. – Ten rok jest dla nas bardzo specyficzny ze względu na niezwykle napięty kalendarz siatkarski oraz niedzielne wybory, które zmusiły nas do reorganizacji naszego wydarzenia – mówi Anna Sumelka, organizatorka Memoriału. – Dziękujemy kibicom za zaufanie oraz Telewizji Polsat, która pokaże naszą imprezę. Wszystkich dla których zabrakło biletów zapraszam przed telewizory – dodaje. Impreza odbywa się przy wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Powiatu Poznańskiego.

Harmonogram imprezy:

Piątek 13.10.2023:

16:30 Otwarcie hali

18:00 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa

Po pierwszym meczu ceremonia otwarcia

20:30 PGE GiEK Skra Bełchatów – Berlin Recycling Volleys

Sobota, 14.10.2023:

11:00 Otwarcie hali

12:30 Mecz o 3 miejsce

Po pierwszym meczu podziękowanie dla drużyn z 3 i 4 miejsca

15:00 Finał

Po drugim meczu ceremonia zakończenia

Konferencję prasową poprzedzającą XVIII Memoriał Arkadiusza Gołasia transmitowaliśmy na naszym kanale YouTube i możecie ją zobaczyć klikają TUTAJ.

Z kolei po konferencji i w trakcie warsztatów nagraliśmy rozmowy z dziećmi uczestniczącymi w warsztatach oraz z trenerm Projektu Warszawa oraz zawodnikami. Ponadto zamieniliśmy parę zdań ze spikerem Memoriału – Marcinem Górskim:

Fot. Piotr Rychter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *