AktualnościJunior Młodszy

Przed ćwierćfinałami MP kadetów.

Od czwartku rozpoczynają się kolejne zmagania naszych zespołów w rozgrywkach centralnych. Tym razem zagrają kadeci i kadetki. Krótsze niż zwykle omówienie zespołów oraz szans naszych reprezentantów zaczniemy od kadetów. Cztery zespoły z Wielkopolski wyjeżdżają w Polskę, by walczyć o półfinały. Najbliżej ma UKS 9 Leszno, która wyjedzie do Wrocławia. Pozostałe zespoły muszą przejechać prawie całą Polskę by dotrzeć na swoje turnieje.

Leszno trafiło do grupy 1, której gospodarzem będzie Gwardia Wrocław. W swojej podgrupie lesznianie zmierzą się z Treflem Gdańsk i AZS-em Nysą. Mamy już pewne doświadczenia jeśli chodzi o te zespoły, bo nasze juniorskie drużyny mierzyły się z tymi drużynami. Z Treflem poległ Energetyk, a z Nysą mierzył się Joker również bez sukcesu. Trefl to szósta drużyna poprzedniego sezonu w kategorii kadetów, siatkarze z Nysy poprzedni sezon skończyli na poziomie ćwierćfinałów, gdzie w Warszawie awans do półfinałów uzyskał m.in. Szamotulanin. W drugiej podgrupie występują gospodarze, Akademia Wójtowicza Warszawa i BBTS Włókniarz Bielsko-Biała. 9 Leszno obydwa swoje mecze zagra w piątek. Najpierw przeciwko AZS-owi, potem z Treflem. Nasze przewidywania mimo całej sympatii dla zawodników z Leszna nie są optymistyczne. Choć bardzo chcielibyśmy się pomylić. Dlatego niech ten turniej potraktują jako fajną przygodę i start w siatkówkę na najwyższym poziomie. Awansować powinien Trefl i Gwardia.

Do Olsztyna pojechał UKS SMS Joker Piła. W podgrupie zmierzy się z AKS-em Rzeczów i MKS-em Będzin. Z młodą Resovią zagra już w czwartek, z przeciwnikami ze Śląska w piątek. W drugiej podgrupie rywalizują oprócz gospodarzy AZS UWM Bzura Ozorków i Błyskawica Szczecin. Do finałów Joker naszym zdaniem powinien awansować, bo o ile AKS (siódma drużyna w Polsce poprzedniego sezonu) może okazać się trudnym rywalem, co mogą potwierdzić juniorzy Energetyka, o tyle zespół z Będzina (ćwierćfinał MP w poprzednim sezonie) powinien być do ogrania. W drugiej podgrupie trzeba uważać na Bzurę Ozorków, która wprawdzie rok temu w tej kategorii nie wyszła do rozgrywek centralnych, ale pamiętamy ich z Finału MP Kadetów w Szamotułach. O sile Olsztyna trudno coś powiedzieć, bo w ich województwie najzwyczajniej gra mało zespołów. Liczymy na awans Jokera do półfinałów. Joker w czwartek zagra z rzeszowianami, w piątek z Będzinem.

Grupa 6 to Lublin gdzie grać będzie Enea Energetyk Poznań. W pierwszej fazie poznaniacy mierzyć się będą z UKS-em Powiat Kołobrzeski i Czarnymi Radom. Mimo, że siatkarze z Zachodnio-Pomorskiego są wyżej rozstawieni, to my wyżej stawiamy akcje radomian – rok temu zakończyli zmagania na etapie półfinałów MP w … Poznaniu. Wtedy Energetyk wygrał 3:1. W drugiej podgrupie: TPS Lublin, Chełmiec Wałbrzych i Gdyńska Akademia Siatkówki. Nie ukrywamy, że z wszystkimi przeciwnikami Szymon Kurowski z ekipą powinien sobie poradzić. Szczególna uwaga na Czarnych i w fazie finałowej na Chełmiec Wałbrzych – wciąż mamy złe wspomnienia z pojedynku Wałbrzycha z Szamotulaninem w półfinałach juniorów.

Do Białegostoku udała się Jedynka Poznań. W pierwszym etapie turnieju zmierzą się z miejscowym BAS-em i Kęczaninem Kęty. Jeśli nie wydarzą się jakieś nieprzewidziane okoliczności, poznaniacy powinni sobie z tymi rywalami poradzić. W drugiej grupie bardzo silny MOS Wola Warszawa, Serbinów Biała Podlaska i Volley-Jelcz Laskowice. Z tego zestawu Warszawa wydaje się być poza zasięgiem, drugie miejsce rezerwujemy w tym turnieju dla Jedynki Poznań.

Jeden komentarz do “Przed ćwierćfinałami MP kadetów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *