AktualnościJuniorka

Przed finałem juniorek – Enea Energetyk Poznań.

Jakby tu atrakcyjnie zachęcić do zapoznania się z Enea Energetykiem Poznań. Hmm… Nie przychodzi nam nic innego jak: obrońca tytułu Mistrza Wielkopolski i aktualny Mistrz Polski! Czy trzeba coś więcej?

W każdym kolejnym wpisie dotyczącym Ligi Juniorek w tym sezonie podkreślaliśmy, że to Mistrz Polski Juniorek z poprzedniego sezonu. Zatem już więcej się powtarzać nie będziemy. Ale cofniemy się w czasie i przypomnimy, że podczas poprzedniego finału wojewódzkiego Enea Energetyk zdobył złoty medal. Pokonał tam swoich dwóch rywali z tego roku. W pierwszym meczu turnieju ograł Szamotulanina 3:0, w drugim – traktowanym jako finał pokonał Energę MKS Kalisz 3:1. Późniejszego wicemistrza Polski. Jakby ktoś chciał sobie przypomnieć naszą rozmowę z trenerem Marcinem Orlikiem po tym meczu można kliknąć tutaj. W trzecim meczu Energetyk postawił kropkę nad “i” i wygrał z ZSMS-em Poznań 3:0 i z kompletem zwycięstw stał się najlepszą drużyną w Wielkopolsce. Znów małe archiwum, bo po turnieju nagraliśmy rozmowę z ówczesną kapitan poznanianek, a dziś siatkarką DevelopResu Rzeszów – Julią Bińczycką, do zobaczenia tutaj.

Potem już Enea Energetyk przespacerował się po wszystkich przeciwniczkach w Polsce, by dotrzeć… wiecie gdzie.

Jako mistrz województwa Energetyk był rozstawiony w Lidze Juniorek i zaczął zmagania od drugiego etapu. Tam mierzył się z SPS-em Volley Piłą i Piątką Turek. Na sześć meczów, wygrał pięć i pewnie z pierwszego miejsca znalazł się w tegorocznym finale wojewódzkim. Jedyną porażkę, podopieczne trenera Marcina Orlika poniosły w ostatnim turnieju przeciwko Piątce Turek.

To tyle od nas, resztę dopowie w rozmowie z nami trener “Energetycznych” – Marcin Orlik:

Zagłosuj i wytypuj zwycięzcę Finału Wojewódzkiego Juniorek!

Wyniki, tabele i terminarze Ligi Juniorek do zobaczenia tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *