AktualnościMłodzik

Przed finałem młodzików – UKS SMS JOKER Piła

UKS SMS Joker Piła to ubiegłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Wielkopolski. W tym sezonie było różnie, ale zespół mierzy w finał Mistrzostw Polski.

Joker Piła pierwszy etap przeszedł suchą nogą. Ograł bez straty seta MKS Kangur Nowy Tomyśl oraz KU AZS UAM Poznań. W drugim etapie już tak łatwo nie było, sześć porażek – po dwie z Enea Energetykiem Poznań i IUKS Jedynką Poznań, a także po jednej z Krotoszynem i Nowym Tomyślem. W półfinałach pilanie zwyciężali w meczach z Lesznem, ale odnotowali porażki z Energetykiem w trzysetowych bojach. Ubiegły sezon zawodnicy Jokera zakończyli z brązowym medalem Mistrzostw Wielkopolski, a zmagania centralne na półfinałach, w których musieli uznać wyższość przyszłych Mistrzów Polski zespół MOS Wola Warszawa.

Celem na finał wojewódzki jest walka o złoty medal. Według trenera Jacka Wysockiego liga w tym roku jest bardzo silna, aczkolwiek nie zmienia to faktu, że Joker Piła zawsze stawia sobie najwyższe cele. Według trenera trudno wytypować mistrza, bo cała szóstka finalistów jest bardzo groźna, dociśnięty powiedział jednak, że dwa poznańskie zespoły i Piast Krotoszyn to główni kandydaci do tytułu mistrzowskiego i najwięksi rywale pilan, gdyż to z nimi właśnie przegrywali bezpośrednie mecze. Trener Wysocki podkreśla jednak, że przy dobrej grze swojego zespołu są w stanie wygrać ze wspomnianymi faworytami. Nie można według trenera koncentrować się tylko na poznaniakach i krotoszynianach, gdyż zarówno Szamotulanin jak i zawodnicy z Ponieca grający na własnym terenie są w stanie sprawić niespodziankę. Joker ma poważne osłabienie w osobie kapitana Jakuba Kisielewskiego. Zawodnik Jokera ze zgrupowania kadry Polski wrócił ze skręconą kostka i nie ma pewności w jakiej dyspozycji będzie na finały. Z pewnością pojawi się w Poniecu, będzie w składzie drużyny, ale czy zagra i na jakiej pozycji to będzie wiadomo dopiero w piątek. Jednak nawet kontuzja lidera nie zmienia celów Jokera, którym jest finał Mistrzostw Polski, bo według Jacka Wysockiego jest to drużyna z ogromnym potencjałem. Trener podkreśla, że liga młodzików w tym sezonie w Wielkopolsce jest bardzo silna i dawno nie było tak mocnych zespołów i być może największym wyzwaniem będzie zdobycie medalu w naszym województwie. Któraś z drużyn, które nie wejdą do rozgrywek ogólnopolskich z pewnością będzie poszkodowana, bo każdy kto będzie grał w kolejnym etapie ma ogromne szanse na finał Mistrzostw Polski. A taka opinia pochodzi stąd, że biorąc udział w turniejach ogólnopolskich wielkopolskie zespoły zawsze plasowały się w czołówce, co świadczy, że jesteśmy jednym z najsilniejszych województw w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *