AktualnościJuniorka

Przed finałem MP juniorek – MKS Volley Świdnica.

MKS Volley Świdnica będzie gospodarzem turnieju półfinałów z udziałem dwóch naszych zespołów. To tam Enea Energetyk Poznań i Energa MKS Kalisz mają wywalczyć miejsca do finału MP, który odbędzie się w Dębicy.

Drużyna juniorek ze Świdnicy to zaplecze pierwszego zespołu, który występuje na szczeblu II ligi, które tworzą grupę z drużyn pochodzących z województw dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. Nie jest tam potentatem, bo obecnie zajmuje siódme miejsce.

W poprzednim sezonie w kategorii kadetek świdniczanki zakończyły zmagania na poziomie ćwierćfinałów na turnieju w Wieliczce, gdzie zajęły trzecie miejsce za Śrubiarnią Żywiec i Solną Wieliczka. Podobnie zakończył się sezon w kategorii juniorek, gdzie również poziom ćwierćfinałów był zbyt wymagających dla zawodniczek z Dolnego Śląska. Tam zajęły dopiero piąte miejsce.

W tym sezonie Volley w województwie zajął trzecie miejsce ustępując pola dwóm zespołom Volley’a Wrocław. Awans do półfinałów świdniczanki wywalczyły wygrywając ćwierćfinał w Łodzi. W pierwszej fazie wygrały 3:0 z MKS-em Hajnówka, a potem przegrały 1:3 z MKS-em Dąbrowa Górnicza. W fazie finałowej było już dużo lepiej, bo dwa mecze zakończyły się wygranymi po 3:0. Najpierw z Chełmcem Wałbrzych, potem z ŁKS-em Łódź.

Niestety mimo wielu prób nie udało nam się skontaktować z nikim ze sztabu szkoleniowego klubu ze Świdnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *