Aktualności

Czworo plus jeden reprezentantów Wielkopolski w kadrze narodowej.

W grudniu młodzieżowe reprezentacje Polski brały udział w Mistrzostwach Europy Strefy Wschodniej, które były też eliminacjami do nadchodzących Mistrzostw Europy. Zarówno w kadrze męskiej i żeńskiej mieliśmy swoich reprezentantów.

EVVZA 2022, bo pod taką międzynarodową nazwą są rozgrywane przywołane wyżej rozgrywki, dotyczyły roczników 2007 i młodszych. Z czego z tymi rocznikami było małe zamieszanie, bo przez większość roku, sztaby przygotowywały się z rocznikami 2008. Dopiero po wakacjach komuś we władzach przeskoczył jakiś guziczek i poinformował zainteresowanych, że mogą grać o rok starszymi zawodnikami i zawodniczkami. Dlatego w dwóch ostatnich zgrupowaniach dowołano kadrowiczów z docelowego rocznika.

Więcej o turnieju i rywalach Polaków możecie przeczytać w naszej zapowiedzi, która jest dostępna tutaj.

Obie nasze reprezentacje zakończyły turnieje z kompletem zwycięstw. Chłopcy tylko w jednym meczu musieli się pomęczyć, gdzie dopiero po tiebreaku wygrali z Ukrainą. Pozostałe mecze przeciwko Azerbejdżanowi, Łotwie, Estonii i Gruzji kończyli w trzech partiach. Na czysto wszystkie mecze zaliczyły Polski. Pięć meczów i wszystkie bez straty seta. Lista pokonanych przedstawia się następująco: Gruzja, Estonia, Ukraina, Litwa i Łotwa.

W kadrze męskiej mieliśmy jednego reprezentanta w Wielkopolski. To Maksymilian Durski z IUKS Jedynki Poznań. W kadrze kobiet, nasze przedstawicielstwo było już większe: Nadia Siuda z MKS-u Kalisz, Maja Koput i Zuzanna Kicman z Szamotulanina Szamotuły. Dodatkowo w sztabie reprezentacji pewne miejsce ma Łukasz Klapczyński, także reprezentujący barwy klubu z Szamotuł. I przy okazji wizyt na meczach drużyn Jedynki Poznań i Szamotulanina zapytaliśmy naszych kadrowiczów o te turnieje i wrażenia z bycia reprezentantami kraju. Przed Wami Maksymilian Durski, Zuzanna Kicman i trener Łukasz Klapczyński:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *