Aktualności

Pierwsza faza Pucharu Polski.

Trzy wielkopolskie zespoły grają dalej w rozgrywkach Pucharu Polski sezonu 2023/2024. Maksymalnie mogliśmy mieć cztery z pięciu, ale w jednym pojedynku mieliśmy derby Wielkopolski i wiadomo było, że jedna drużyna z tymi rozgrywkami się pożegna.

Szerzej nad Pucharem Polski i pełny diagram rozgrywek zarówno kobiet jak i mężczyzn opisywaliśmy TUTAJ.

W tym tygodniu odbyła się pierwsza runda, w której wystąpiły trzy nasze męskie ekipy i dwie kobiece.
I to wśród mężczyzn mieliśmy debry Wielkopolski. Do III-ligowego Volley kost-pol.pl Wieleń przyjechał II-ligowy Krishome Września. I mimo, że wrześnianie nie najlepiej rozpoczęli grę na wyższym poziomie od gospodarzy, to jednak różnica między tymi dwoma szczeblami była wyraźna. Goście wygrali ten mecz 3:0 w setach do 21, 15 i 21 i awansowali do kolejnej rundy.


Nasz trzeci reprezentant – SPS Konspol Słupca pojechał sprawdzić poziom III ligi w województwie lubuskim do UKS-u Żak Krzeszyce. I podobnie jak w meczu wyżej, druga liga okazała się silniejsza od trzeciej i słupczanie wrócili z wygraną 3:0 w setach do 19, 21 i 20.


Dzięki takim rozstrzygnięciom Krishome awansował bezpośrednio do trzeciej rundy, gdyż w drugiej ma wolny los, a tam zmierzy się z wygranym z meczu Konspol Słupca – Gwardia Wrocław. Wrocławianie to jeszcze wyższy poziom, bo grają w Tauron I Lidze Mężczyzn. Na czas 19. października zajmują tam 10. miejsce z dorobkiem ośmiu punktów w czterech meczach. Spotkanie Konspolu z Gwardią zaplanowano na 22 listopada w Słupcy.

Dwie drużyny kobiet “wystawiła” Wielkopolska do Pucharu Polski.
GLKS Barycz Janków Przygodzki musiał zmierzyć się w pierwszej rundzie z pierwszoligową UJ-CM Solną Wieliczka. Przed sezonem siatkarski z Małopolski mocno prężyły muskuły i miały nawet walczyć o awans do Tauron Ligi. Jedna początek mocno zweryfikował te plany, bo po trzech kolejkach wieliczanki z jednym punktem okupują trzecie miejsce od końca w ligowej tabeli. Jednak poziom solidnej drużyny II ligi to i tak nie wystarczająco dla pierwszoligowca. W Jankowie Solna wygrała 3:0 w setach 25, 19 i 14. Szczególnie szkoda tej pierwszej partii, bo przy odrobinie szczęścia mogła się wydarzyć spora niespodzianka.
Naszym drugim przedstawicielem jest Enea Energetyk Poznań. Te z kolei pojechały nad morze do Kołobrzegu na starcie z drugoligowym Powiatem Kołobrzeskim. Miejscowe nie postawiły zbyt dużego oporu i poznanianki spokojnie wygrały bez straty seta do 11, 23 i 18.


Barycz Janków Przygodzki już odpadła z rozgrywek, więc w Pucharze Polski Kobiet reprezentować będzie nas już tylko Enea Energetyk. W drugiej rundzie zmierzy się z BAS Białystok na własnym parkiecie i ten mecz zaplanowano na 8 listopada. To bardzo fajna data, więc może Energetyczne sprawią urodzinowy prezent autorowi tego tekstu.

Jeden komentarz do “Pierwsza faza Pucharu Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *