Aktualności

Trzy Wielkopolanki w kadrze Polski na kobiece EEVZA 2022.

Od piątku są rozgrywane Mistrzostwa Europy Strefy Wschodniej męskie w Gruzji. Wszystkie mecze możecie znaleźć na naszym kanale Youtube. Od wtorku ten sam turniej rozpocznie się w kategorii damskiej w Łotwie. Dziś oficjalnie poznaliśmy kadrę na ten turniej.

Zacznijmy jednak od chłopaków. W gruzińskim Gori od piątku gra mecze nasza reprezentacja do lat 17. Przypomnijmy, że aktywny udział ma w niej siatkarz IUKS Jedynka Poznań – Maksymilian Durski. Po trzech rozegranych meczach tylko Polacy mają komplet zwycięstw. W pierwszym meczu przejechali się po kadrze Azerbejdżanu 3:0 (9, 4, 8), w drugim również bez straty seta pokonaliśmy Łotwę (12, 23, 14). Dziś Polacy musieli się już sporo natrudzić w meczu z Ukrainą. Pierwszy set dla naszych sąsiadów do 21, drugiego pewnie wygrywamy do 19. W trzecim, najbardziej zaciętym znów przegrywamy 26:28, by w czwartym odpalić petardę by zwyciężyć do 13. Ta dobra gra zostaje utrzymana w tiebraku, który Polska wygrała 15:8. Dzięki temu pozostajemy jedynym zespołem bez porażki. Po jednej ma Ukraina i nasz jutrzejszy rywal – Estonia, która przegrała 2:3 z Ukrainą. We wtorek ostatni mecz turnieju, w którym zmierzmy się z gospodarzami – Gruzją.
Jak dotąd udawało nam się wyłapać sygnał z tego turnieju i wszystkie mecze możecie znaleźć na naszym kanale YouTube. Postaramy się również, aby te dwa ostatnie mecze również udostępnić. Początek meczów Polaków o godzinie 12.

Dziś z kolei została ogłoszona kadra na turniej tej samej rangi kobiet. Dziewczyny swoje EEVZA grać będą w Łotwie. Więcej o tych turniejach przeczytacie tutaj, więc nie będziemy się powtarzać. Wiadomością dnia jest jednak to, że w kadrze Polek znalazły się trzy nasze zawodniczki: Nadia Siuda (MKS Kalisz), Zuzanna Kicman i Maja Koput (UKS Szamotulanin Szamotuły), a asystentem selekcjonera jest Łukasz Klapczyński (UKS Szamotulanin Szamotuły). Jeśli uda nam się otrzymać sygnał z Daugavpilsa, to również będziemy chcieli mecze Polek transmitować na naszym kanale. Jeśli ktoś jeszcze nie wie, gdzie to jest, w co nie wierzymy, to wystarczy kliknąć tutaj. Turniej jest rozgrywany w roczniku 2007 i młodszym.

Nadia Siuda, fot. Puha – Volley
Zuzanna Kicman, fot. Puha – Volley
Maja Koput, fot. Puha – Volley
Łukasz Klapczyński, fot. Puha – Volley

Fot. Puha – Volley

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *