AktualnościSiatkówka plażowa

Za tydzień rusza Rutnicki Cup.

Już w następny weekend rozpoczyna się cykl turniejów Rutnicki Cup. Po raz osiemnasty siatkarze plażowi będą mieli okazje zagrać w pięciu turniejach eliminacyjnych w Wielkopolsce, by wygrać bilet na wielki finał, który odbędzie się w Zbąszyniu.

To już 18 edycja Rutnicki Cup 2024, turnieju amatorskiego do którego może zgłosić się każdy – nie ma ograniczeń wiekowych (osoby niepełnoletnie – wymagana jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych). W zawodach biorą udział zespoły dwuosobowe (pary męskie, żeńskie, miksty), które mogą wystąpić tylko w jednej z pięciu eliminacji. Cztery pierwsze pary poszczególnych eliminacji zagrają w Wielkim Finale, który odbędzie się 28 lipca w Zbąszyniu i będzie rozgrywany systemem brazylijskim.

Zapisy na mecze eliminacyjne trwać będą od godz. 9:30 a już o godz. 10:00 rozpocznie się pierwszy mecz.

Turniej ma już 17-letnią tradycję i renomę. W tym czasie wzięło w nim udział prawie 5 tysięcy zawodników – nie tylko z Wielkopolski. Zawodnicy przyjeżdżają z najodleglejszych zakątków Polski m.in. z Dolnego Śląska, z Warszawy, ze Szczecina. Atmosfera, która towarzyszy turniejowi jest fantastyczna. Potwierdzają to sami siatkarze, którzy grają nie tylko dla nagród.

W tym roku odbędzie się 5 eliminacji – 13 lipca w Obornikach, 14 lipca w Pniewach, 20 lipca w Wolsztynie, 21 lipca w Chrzypsku Wielkim i 27 lipca w Sierakowie.

28 lipca na plaży w Zbąszyniu spotkają się najlepsi siatkarze plażowi z całej tegorocznej edycji Rutnicki Cup 2024.

Miejsca eliminacji oraz harmonogram:

13 lipca – Oborniki – Kąpielisko Miejskie

14 lipca – Pniewy – Plaża Miejska

20 lipca – Wolsztyn – Plaża Miejska  

21 lipca – Chrzypsko Wielkie

27 lipca – Sieraków  – Słoneczko

28 lipca – Wielki Finał w Zbąszyniu

Wszystkich serdecznie zapraszamy !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *