AktualnościJuniorJuniorka

Znamy komplet finału juniorek, juniorzy przed półfinałem.

Najpierw poznaliśmy gospodarza finału wojewódzkiego juniorek, a w weekend znamy już pełną obsadę tego turnieju. Ciekawie jest w juniorach, gdzie o ostatnie miejsce powalczą drugie zespoły finalistów.

Niesymetrycznie odbywały się kwalifikacje do miejsc premiowanych udziałem w finale juniorek. Sześć zespołów podzielone na dwie grupy miały stoczyć po trzy turnieje eliminacyjne i z każdej grupy awans do najważniejszego turnieju w województwie uzyskały po dwa zespoły. Tyle w teorii, bo w praktyce, tylko jedna grupa rozegrała całą pule spotkań. Mowa tu o grupie C, w której oglądać mogliśmy aktualnego Mistrza Polski w tej kategorii – Enea Energetyka Poznań, SPS Volley Piłę i Piątkę Turek. Faworytem grupy był oczywiście Mistrz, a o drugie miejsce walczyły drużyny z Piły i Turku. I wyraźnie lepszą tej rywalizacji okazała się ekipa Piątki. Na 3 mecze między tymi zespołami wygrała dwa i to 3:0, a dodatkowo w ostatnim turnieju pokonała Energetyka.
W drugiej grupie o awans do finału walczyły MKS Kalisz – aktualny wicemistrz Polski, UKS Szamotulanin Szamotuły i ZSMS Poznań. Szkoda jedynie, że udało się rozegrać tylko jeden turniej, dwa inne się nie odbyły. Zgodnie z oczekiwaniami grupę wygrał kaliski MKS, ale w meczu Szamotulaninem musiał włączyć najwyższy bieg, bo o wygraniu grupy decydował trzeci set. ZSMS w tej grupie raczej w roli statysty, bo oba mecze przegrał po 0:3.

Stawkę finału wojewódzkiego, który odbędzie się w pierwszy weekend lutego w Szamotułach tworzą: zwycięzcy grup – Enea Energetyk Poznań i MKS Kalisz oraz UKS Piątka Turek i UKS Szamotulanin Szamotuły.
SPS Volley Piła i ZSMS Poznań powalczą o miejsce piąte w województwie.

Pełen terminarz, wyniki i tabele z Ligi Juniorek dostępne tutaj.

Trochę bardziej skomplikowany system obserwowaliśmy w Lidze Juniorów. Najpierw turnieje rozstawieniowe, które przypisały zespoły do grupy mistrzowskiej i nazwijmy to “barażowej”. Obie złożone z pięciu zespołów. Z grupy mistrzowskiej do finału wojewódzkiego bezpośrednio awansowały trzy zespoły: zwycięzca tego etapu – Szamotulanin Szamotuły, z drugiego miejsca Enea Energetyk Poznań i SMS Joker Piła. Czwarty w tabeli drugi zespół Enea Energetyka Poznań znalazł swoje miejsce w półfinale, z kolei piąta ekpia – Szamotulanin II, wylądował w barażu. A do barażu trafił zwycięzca drugiej grupy – IUKS Jedynka Poznań. Poznaniacy wygrali tę grupę “barażową”, gdzie w pokonanym polu zostawili MKS Jarocin, Progress Wrześnię, Jantara Kalisz i Konspol Słupcę.
Baraż między drugim zespołem Szamotulanin a Jedynką był niezwykle emocjonujący. W pierwszym meczu w Poznaniu wygrali gospodarze 3:1. W rewanżu w Szamotułach ponownie miejscowi górą, ale 3:0. Jako iż oba mecze były zwycięstwami “za 3 punkty”, konieczne było rozegranie “złotego seta”. W nim ponownie lepsi w tym dniu szamotulanie i ostatecznie to oni zagrają w półfinale. My jednak zacytujemy wpis Jedynki Poznań po tej rywalizacji: “Grając zdecydowanie młodszymi zawodnikami postawiliśmy bardzo wysoko poprzeczkę w meczach barażowych o półfinał Mistrzostw Wielkopolski i nastraszyliśmy jeszcze silniejszego fizycznie a przede wszystkim bardziej ogranego przeciwnika jakim był UKS Szamotulanin Szamotuły IIDzielni wojownicy z Osiedla Pod Lipami w pierwszym meczu, we wtorek 11.01, zagrali konsekwentnie i zdecydowanie prowadzili swoją grę wygrywając na “własnym” parkiecie przy ul.Młyńskiej 3️⃣:1️⃣Następnego dnia, w spotkaniu rewanżowym na terenie faworyta zabrakło nam niewielkiej ilości szczęścia i niestety przegrywamy 0️⃣:3️⃣ oraz w złotym secie… Postawa chłopaków, którzy pomimo wielu emocji oraz wielu zewnętrznych bodźców i przeciwności, pokazali klasę i zagrali sportowo, wspierając się od początku do końca pokazuje jak bardzo dojrzały i zgrany tworzą zespół‼️Jeszcze przyjdzie czas na wygrywanie ważnych spotkań w tym sezonie a ten dwumecz tylko przyłoży się do tego aby przechylać szalę zwycięstw na naszą korzyść ??Dziękujemy również za olbrzymie wsparcie i doping naszych kibiców? Pokazujecie, że warto starać się spełniać własne marzenia!”

Na środę 19.01.2022 zaplanowano pierwszy mecz półfinałowy drugich zespołów Szamotulanin i Energetyka. Rewanż tydzień później. Wynik tego dwumeczu zadecyduje, który z klubów w finale wojewódzkim wystawi dwa zespoły.

Wszystkie wyniki, tabele i terminarz Ligi Juniorów dostępny tutaj.

2 komentarze do “Znamy komplet finału juniorek, juniorzy przed półfinałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *