AktualnościMłodziczkaMłodzik

Znamy półfinalistów w Lidze Młodziczek i ćwierć w młodzikach.

Młodziczki swoją ligę zakończyły jeszcze przed świętami. Ale w sobotę obył się ważny turniej, który wyłonił zespoły do etapu półfinałów. Młodzicy ligę zakończyli w ten weekend, dzięki czemu poznaliśmy skład barażu o półfinał.

W rozgrywkach młodziczek po lidze poznaliśmy cztery zespoły, które z tego etapu zapewniły sobie miejsca w półfinale. Była to najlepsza szóstka z I ligi: MKS Kalisz, Piątka Turek, Szamotulanin Szamotuły, Enea Energetyk Poznań, UKS 17 Kalisz i Enea Energetyk Poznań II. Te sześć zespołów wedle wcześniej przyjętego klucza zostało umiejscowionych do trzech grup. Do uzupełnienia tej stawki konieczne było wyłonienie kolejnych trzech zespołów, które uczestniczyły w ostatnią sobotę w turnieju, którego gospodarzem była Kaniasiatka Gostyń. Nie będziemy tutaj opisywać dlaczego i jakie zespoły znalazły się w tym turnieju eliminacyjnym. Cały schemat można zobaczyć tutaj. W Gostyniu spotkały się cztery zespoły: Kaniasiatka Gostyń, GLKS Barycz Janków Przygodzki, SPS BoxPro Volley Piła i ZSMS Poznań, z których aż trzy przeszły właśnie do wspomnianych wyżej półfinałów.
Najlepiej na tym turnieju zaprezentował się zespół gospodyń, który wygrał wszystkie mecze. Na drugim miejscu znalazł się SPS Volley Piła, a ostatnie premiowane do półfinałów miejsce zapewnił sobie ZSMS Poznań. Droga do walki o finał wojewódzki tym razem nie dla Baryczy Janków Przygodzki, choć warto podkreślić, że z triumfatorem turnieju, siatkarki z Jankowa przegrały dopiero po tiebreaku.
Skład grup półfinałowych przedstawia się następująco:

GRUPA 15GRUPA 16GRUPA 17
UKS Szamotulanin SzamotułyMKS KaliszUKS Piątka Turek
ENEA Energetyk PoznańENEA Energetyk Poznań IIUKS 17 Kalisz
UKS Kaniasiatka GostyńUKS ZSMS PoznańSPS BoxPro Volley Piła

Teraz każda grupa zagra trzy turnieje, w których gospodarzami będą wszystkie zespoły i po nich, po dwie najlepsze z każdej zameldują się w finale wojewódzkim.

W Lidze Młodzików w ostatnią sobotę zakończyła się faza zasadnicza. Po niej cztery drużyny z I Ligi uzyskały już awans do finału wojewódzkiego. Dwie kolejne będą grać baraż z dwiema najlepszymi z ligi drugiej. Skład tego barażu prezentuje się tak:

5 z 1 ligiIUKS Jedynka Poznań
6 z 1 ligiSKS Murowana Goślina
1 z 2 ligiKPS Progress Września
2 z 2 ligiTarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne

System dość prosty i najbardziej logiczny, jeśli mamy w pamięci te “superaśne” dwumecze. Cztery drużyny, każdy będzie gospodarzem i w każdym turnieju jeden zespół będzie pauzował. Cały system i terminarz do zobaczenia tutaj. Nas jednak najbardziej grzeje, co będzie robić czwórka, która miejsca w finale już ma. Otóż te cztery zespoły zagrają serię turniejów kompletnie o nic. Oficjalnie będzie to rywalizacja o “rozstawienie w finale”. Tak ważne jest to rozstawienie, jak pogoda rok, dwa czy dziesięć lat temu. Skoro na turnieju finałowym każdy gra z każdym, a o kolejności meczów decyduje tabela Bergera, więc nie jest to nic innego jak sztuczne zapełnianie kalendarza, żeby te drużyny coś w ogóle robiły, zanim “półfinałowcy” rozstrzygną rywalizację między sobą. Dlatego dwa zespoły z Kalisza – Grom i Jantar, spotkają się z poznaniakami (Enea Energetyk) i Jokerem Piła. W sytuacji, gdzie kluby coraz bardziej oglądają każdą złotówkę, takie eventy idealnie wpisują się w projekty oszczędnościowe. Obsługa sędziowska każdego turnieju to 450 zł. Koszt opieki medycznej i jeśli trzeba opłata za halę. To koszta turnieju u siebie. Patrząc na położenie, należy też doliczyć koszty za turnieje wyjazdowe.

My z naszą kamerą byliśmy w Murowanej Goślinie, gdzie miejscowi wygrali swojego pierwszego seta w I lidze. A ich przeciwnikiem był MUKS Jantar Kalisz. W rozmowach zawodnicy i trenerzy obu drużyn:

Fot. UKS Kaniasiatka Gostyń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *