Zarząd WZPS

Jacek Broński na kolejne 4 lata Prezesem WZPS.

W siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej odbył się Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy. W skrócie, przybyli delegaci poszczególnych klubów wybierali nowy Zarząd oraz Prezesa na kolejną czteroletnią kadencję.

O sprawach formalnych rozpisywać się nie będziemy, a skupimy się na tym, co dla czytelnika naszym zdaniem było najciekawsze i kluczowe.
W pierwszym wystąpieniu Prezes Jacek Broński przedstawił sprawozdanie z czteroletniej kadencji Zarządu. Przy pomocy estetycznej prezentacji wymienił sukcesy zespołów z Wielkopolski w rozgrywkach szczeblowych zarówno na hali, jak i na plaży. I trzeba przyznać, że było tego sporo. Opowiedział o stanie finansowym Związku, gdzie liczby również dały pozytywne wrażenie. Odniósł się również do zarzutów, że “Zarząd nie działa legalnie”, co było zarzucane podczas zebrań Zarządu. Tu mamy pewne wątpliwości, ale o tym będzie w osobnym tekście.

Następnie porządek obrad przewidywał wystąpienia kandydatów na funkcję Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Zgłoszonych zostało trzech: obecny Prezes Jacek Broński, przewodniczący Wydziału Rozgrywek Maciej Kwiatkowski oraz Wiceprezes ds. Organizacyjnych WZPS Michał Stefaniak.

Jako pierwszy swoją kandydaturę miał przedstawić Michał Stefaniak. I wtedy nagle brakło prądu. Mikrofony przestały działać, rzutnik do prezentacji pokazywał ciemny obraz. Logicznym wydawało się zarządzenie krótkiej przerwy do czasu uporania się z usterką, przecież wszyscy kandydaci mieli przygotowane swoje prezentacje, nad którymi pracowali, a także w czytelniejszy sposób zaprezentowaliby swój program. Odpowiedzialny ze strony organizacyjnej za przygotowanie wyborów, a zarazem zastępca prowadzącego zebrania Jan Nowaczyński, skwitował zaistniałą sytuację krótko i stanowczo: “awaria to awaria, kontynuujmy”. Stefaniak zaprezentował swój dorobek w środowisku siatkarskim, okresy działania dla WZPS. Następnie zaczął wytykać Prezesowi błędy w zarządzaniu od strony prawnej. Wtedy prowadzący zebranie stwierdzili, że czas wystąpienia dobiega końca. Ewidentnie wybiło to z rytmu kandydata, który się rozkręcał, ale po kilku dalszych uwagach o mijającym czasie, nie powiedział niczego, co należałoby tu przytoczyć. Kluczowym było to, że wycofuje się z kandydowania, a ewentualne swoje poparcie przekazuje Maciejowi Kwiatkowskiemu.

Drugim w kolejności wystąpień programowych był Maciej Kwiatkowski. Ten skupił się na swojej dotychczasowej działalności w strukturach siatkarskich na szczeblu województwa oraz w Polsce. Pełni funkcję członka Wydziału Rozgrywek PZPS oraz jest komisarzem w rozgrywkach PLS.

Jako ostatni zaprezentował się Prezes Jacek Broński. I trzeba przyznać, że było to najlepsze wystąpienie. Spokojnie i rzeczowo odniósł się do propozycji konkurentów, zaproponował nowe rozwiązania, które chciałby wprowadzić w przyszłości, a przede wszystkim mówił najbardziej spokojnie i spójnie. Jeśli ktoś na wybory przyjechał niezdecydowany na kogo miałby oddać swój głos, przemówienie Prezesa Brońskiego na pewno mogło go przekonać.

Następny punkt to głosowanie. W przerwie podczas liczenia głosów w kuluarach dało się wyczuć, że Prezes pozostanie na swoim stanowisku. Dlatego ogłoszenie wyników było formalnością. 58:32 dla Jacka Brońskiego, który pozostał na stanowisku Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej.

Na kolejnym etapie zjazdu Prezes zgłosił osoby na stanowiska członków Zarządu, z którymi chciałby współpracować oraz członków Komisji Rewizyjnej. Nie było innych zgłoszeń na te funkcje, więc szybko przegłosowano zaprezentowane kandydatury. Trochę szkoda, że nie pojawiły się inne osoby, szczególnie do Komisji Rewizyjnej, bo ten organ ma kontrolować działalność Zarządu. A tak “swoi będą patrzeć na ręce swoim”…

Po krótkim wystąpieniu nowego/starego prezesa, obrady zakończono.

Skład nowego Zarządu WZPS prezentuje się następująco:

Jacek Broński – Prezes
Piotr Jankowski – wiceprezes ds. finansowych
Piotr Karbowiak – wiceprezes ds. organizacyjnych
Tomasz Bakoś – przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej
Marcin Kaliszan – przewodniczący Wydziału Rozgrywek
Jan Nowaczyński – przewodniczący Wydziału Dyscypliny
Łukasz Szmit – obsługa prawna Związku
Marek Tuszyński – przewodniczący komisja ds. młodzieżowych
Damian Lisiecki – przewodniczący komisji do kontaktów z samorządami i uczelniami, a także członek Wydziału Siatkówki Plażowej
Ryszard Frąckowiak – przewodniczący komisji Odznaczeń i Wyróżnień
Mariusz Frąckowiak – komisja marketingu i kontaktu z mediami
Łukasz Klapczyński – przewodniczący Rady Trenerów
Tomasz Manszewski – przewodniczący Wydziału Sędziowskiego

Warto zauważyć, że spośród 13 członków Zarządu plus Prezes, aż 7 jest ze środowiska sędziów.

Komisja Rewizyjna będzie pracować w następującym składzie:
Marek Bykowski – przewodniczący
Michał Kopeć – zastępca przewodniczącego
Dariusz Chadyniak
Ryszard Błaszczyk (tu mamy spory niesmak ze względów moralnych członka)
Antoni Kuś.

Tutaj z kolei mamy 4 na pięciu członków, którzy stanowią “rodzinę sędziowską”.

Nowemu Zarządowi życzymy powodzenia w działalności na rzecz rozwoju wielkopolskiej siatkówki, ale zarazem będziemy się tej działalności bacznie przyglądać.

Zdjęcie: twojaslupca.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *