Aktualności

Pierwsza faza Pucharu Polski.

Trzy wielkopolskie zespoły grają dalej w rozgrywkach Pucharu Polski sezonu 2023/2024. Maksymalnie mogliśmy mieć cztery z pięciu, ale w jednym pojedynku mieliśmy derby Wielkopolski i wiadomo było, że jedna drużyna z tymi rozgrywkami się pożegna.

Szerzej nad Pucharem Polski i pełny diagram rozgrywek zarówno kobiet jak i mężczyzn opisywaliśmy TUTAJ.

W tym tygodniu odbyła się pierwsza runda, w której wystąpiły trzy nasze męskie ekipy i dwie kobiece.
I to wśród mężczyzn mieliśmy debry Wielkopolski. Do III-ligowego Volley kost-pol.pl Wieleń przyjechał II-ligowy Krishome Września. I mimo, że wrześnianie nie najlepiej rozpoczęli grę na wyższym poziomie od gospodarzy, to jednak różnica między tymi dwoma szczeblami była wyraźna. Goście wygrali ten mecz 3:0 w setach do 21, 15 i 21 i awansowali do kolejnej rundy.


Nasz trzeci reprezentant – SPS Konspol Słupca pojechał sprawdzić poziom III ligi w województwie lubuskim do UKS-u Żak Krzeszyce. I podobnie jak w meczu wyżej, druga liga okazała się silniejsza od trzeciej i słupczanie wrócili z wygraną 3:0 w setach do 19, 21 i 20.


Dzięki takim rozstrzygnięciom Krishome awansował bezpośrednio do trzeciej rundy, gdyż w drugiej ma wolny los, a tam zmierzy się z wygranym z meczu Konspol Słupca – Gwardia Wrocław. Wrocławianie to jeszcze wyższy poziom, bo grają w Tauron I Lidze Mężczyzn. Na czas 19. października zajmują tam 10. miejsce z dorobkiem ośmiu punktów w czterech meczach. Spotkanie Konspolu z Gwardią zaplanowano na 22 listopada w Słupcy.

Dwie drużyny kobiet „wystawiła” Wielkopolska do Pucharu Polski.
GLKS Barycz Janków Przygodzki musiał zmierzyć się w pierwszej rundzie z pierwszoligową UJ-CM Solną Wieliczka. Przed sezonem siatkarski z Małopolski mocno prężyły muskuły i miały nawet walczyć o awans do Tauron Ligi. Jedna początek mocno zweryfikował te plany, bo po trzech kolejkach wieliczanki z jednym punktem okupują trzecie miejsce od końca w ligowej tabeli. Jednak poziom solidnej drużyny II ligi to i tak nie wystarczająco dla pierwszoligowca. W Jankowie Solna wygrała 3:0 w setach 25, 19 i 14. Szczególnie szkoda tej pierwszej partii, bo przy odrobinie szczęścia mogła się wydarzyć spora niespodzianka.
Naszym drugim przedstawicielem jest Enea Energetyk Poznań. Te z kolei pojechały nad morze do Kołobrzegu na starcie z drugoligowym Powiatem Kołobrzeskim. Miejscowe nie postawiły zbyt dużego oporu i poznanianki spokojnie wygrały bez straty seta do 11, 23 i 18.


Barycz Janków Przygodzki już odpadła z rozgrywek, więc w Pucharze Polski Kobiet reprezentować będzie nas już tylko Enea Energetyk. W drugiej rundzie zmierzy się z BAS Białystok na własnym parkiecie i ten mecz zaplanowano na 8 listopada. To bardzo fajna data, więc może Energetyczne sprawią urodzinowy prezent autorowi tego tekstu.

Jeden komentarz do “Pierwsza faza Pucharu Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *