AktualnościJunior MłodszyJuniorka Młodsza

Wielka niedziela w półfinałach Mistrzostw Polski!

Wczoraj napisaliśmy, że jeszcze sześć naszych drużyn walczy o awans do półfinałów Mistrzostw Polski kadetek i kadetów. I śpieszymy z informacją, że wszystkie sześć awans uzyskało, z czego trzy wygrały turnieje i będą brani pod uwagę w losowaniu jako organizatorzy.

W ćwierćfinałach kadetek Energa MKS Kalisz tylko przypieczętował swoją dominację na turnieju w Sejnach. Już wczoraj zapewnił sobie awans do półfinału nie tracąc nawet seta, a dziś podtrzymał serię. Również do zera ograł Budowlanych Łódź (dwa sety do 9 i 4) i pokazał, że może nie być silnych na kaliszanki. Mimo pogromu jaki poniosły w meczu z MKS-em drugie miejsce wywalczyły Budowlane.
Trudną przeprawę musiał dzisiaj przemierzyć Enea Energetyk Poznań. Opisywaliśmy sytuację drużyny trenera Michała Dudka, że dziś musiał ograć niepokonanego do tej pory wrocławskiego AZS AWF i z zadania się wywiązał. Mecz zakończył się wygraną poznanianek 3:1, które dało awans z drugiego miejsca. Pierwszą lokatę dzięki wygranemu setowi zachował AZS AWF Wrocław.
Podobnie jak MKS Kalisz, tak samo Szamotulanin Szamotuły już wczoraj zapewnił sobie prawo startu w półfinałach MP. Dzisiaj walczył jeszcze o pierwsze miejsce w turnieju z Wieżycą Stężyca. Ale jak już wczoraj zgłaszali nam trenerzy z Szamotuł, że będzie to trudne zadanie, bo podstawowa atakująca nie mogła wystąpić z powodu kontuzji, tak to zadanie okazało się jednak na tym etapie zbyt wymagające. Wieżyca wygrała 3:0 i to ona zajęła pierwsze miejsce na turnieju w Kożuchowie. Drugie miejsce i awans dla szamotulanek.
Niezadowolony z postawy swoich zawodniczek we wczorajszym meczu z gospodyniami w Olsztynie był sztab Sparty Złotów. Porażka zamknęła szansę na awans do dalszej fazy MP, dziś została walka o honor i trzecie miejsce w turnieju. I z tego zadania Spartanki wywiązały się bardzo dobrze, bo po ciężkim boju pokonały znacznie bardziej renomowanego rywala jakim była Gedania Gdańsk. Pięć setów zakończone zwycięstwem i trzecie miejsce podczas ćwierćfinału może spełnieniem marzeń nie jest, ale to bardzo mocny fundament na znakomicie rozwijający się klub w przyszłości.

Podobnie jak MKS Kalisz i Szamotulanin Szamotuły, Jedynka Poznań już przed dzisiejszym meczem miała zagwarantowany udział w półfinałach Mistrzostw Polski. W ostatnim meczu, którego rywalem był Chełmiec Wałbrzych do rozstrzygnięcia była jeszcze niewiadoma zwycięzcy turnieju. Wczoraj poznaniacy mocno męczyli się z BAS-em Białystok wygrywając po tiebreaku, ale też pięć setów i chyba niespodziankę sprawili ich niedzielni rywale, którzy pokonali Metro Warszawę. Więcej sił na ten kluczowy mecz zachowali gospodarze, którzy po dobrym meczu pokonali siatkarzy z Wałbrzycha 3:0 i z pierwszego miejsca znaleźli się w połówkach. Kapitalny mecz zagrał środkowy z Ukrainy Arsenii Avramenko, który został wybrany najlepszym zawodnikiem tego meczu. Po zakończeniu turnieju o kilka słów podsumowania poprosiliśmy trenera Jedynki – Piotra Kołodziejskiego:

Podobnie jak Jedynka praktycznie wczoraj awans do półfinałów zapewnił sobie także Enea Energetyk Poznań. Pisaliśmy już, że tylko jakiś totalny armagedon mółgby pozbawić ekipę trenera Szymona Kurowskiego awansu, ale też w to nie wierzyliśmy. Dzisiejszy rywal – Piątka Wołomin próbował stawiać opór, ale Energetyczni nic sobie z tego nie robili. Pewna wygrana 3:0 i wygrana całego ćwierćfinału. Warto dodać, że w całym turnieju Energetyk stracił tylko jednego seta, we wczorajszym meczu z KaEmKą Starogard. Pozostałe mecze na sucho do zera.
O awans musiał bić się dzisiaj LOMS Joker Piła Powiat Pilski. Do wywalczenia awansu konieczna była wygrana z TSV Sanok i podopieczni trenera Tomasza Aszemberga wywiązali się z tego wzorowo. Pewna wygrana 3:0 dała awans do dalszej fazy rozgrywek centralnych. Poza zasięgiem wszystkich rywali na turnieju w Kędzierzynie – AZS UWM Olsztyn, który nie przegrał żadnego meczu i stracił tylko jednego seta.
Gwoli uzupełnienia kompletu informacji przypomnimy tylko, że ten etap nie wyszedł kadetom Szamotulanina, którzy grę zakończyli już wczoraj, a na turnieju w Warszawie zajęli szóste miejsce. Pierwsza lokata dla gospodarzy MOS Wola Warszawa, druga chyba trochę niespodziewanie dla Volley Jelcz-Laskowice.

Losowanie grup półfinałów w środę, a turnieje odbędą się w dniach 24-26 marca. Jako zwycięzcy grup jest szansa na trzy półfinały: w Kaliszu – kadetki oraz Poznaniu (Jedynka i Energetyk) – kadeci. Jednak o wszystkim decydować będzie losowanie.

Jeden komentarz do “Wielka niedziela w półfinałach Mistrzostw Polski!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *