AktualnościZarząd WZPS

Znamy (prawie) wszystkich organizatorów finałów wojewódzkich.

Wprawdzie obrady Zarządu Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej jeszcze trwają, ale my już mamy swoje przecieki odnośnie wyboru organizatorów finałów wojewódzkich juniorek i juniorów oraz kadetek i kadetów. Dlatego od nas dowiecie się tego jako pierwsi.

Osoby ze środowiska nie będą wielce zaskoczeni w przypadku wyborów gospodarzy, bo o ewentualnych aplikacjach mówiło się już od kliku tygodni. Standardowo nie mogliśmy lub nie chcieliśmy takich informacji podawać, żeby nikomu nie zaszkodzić, bo czasem przy takich wyborach emocje biorą górę zamiast racjonalności złożonych ofert.

Finał wojewódzki kadetów odbędzie się w Pile, którego organizatorem będzie LOMS Joker Piła Powiat Pilski. Nie jest to wielkie zaskoczenie, bo pilanie do tej kategorii wystawili aż trzy zespoły, z czego jeden już to miejsce ma zapewnione, a o to jedno, które jeszcze jest wakatem mają szansę powalczyć dwa kolejne. Choć wiadomo, że tylko jedna z nich może się tam dostać. Obok Jokera na turnieju finałowym zobaczymy na pewno IUKS Jedynkę Poznań i Enea Energetyka Poznań. O to jedno miejsce oprócz dwóch drużyn Jokera walczą jeszcze Szamotulanin Szamotuły i MKS Jarocin. Warto dodać, że Joker był jedynym klubem, który złożył ofertę na organizację finału w kategorii kadetów.
Szczegóły do zobaczenia klikając tutaj.

Dwie oferty z kolei spłynęły na organizację finału kadetki. O jednej wiedzieliśmy już wcześniej, chodzi o Szamotulanina Szamotuły, druga pojawiła się z UKS-u Piątki Turek. Niestety nie mamy wglądu do dokumentacji i szczegółów przedstawianych ofert, więc nie możemy ich porównać. Wygrała oferta klubu z Turku i to tam kadetki powalczą o medale mistrzostw Wielkopolski. Nie jest też to dla nas specjalnym zaskoczeniem, bo nie od dziś wiadomo, że prezesowi niespecjalnie jest po drodze z klubem z Szamotuł, z czym też się specjalnie nie kryje. Jednak zaznaczamy też, że jak wspomnieliśmy, nie wiemy jeszcze jak wyglądały obie oferty i co przeważyło. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy przeważyły koszta WZPS-u przy organizacji tego turnieju. Oferta Piątki Turek zakładała noclegi dla sędziów turnieju, klub z Szamotuł tego nie oferował. Warto jednak przypomnieć, że odbywały się finały wojewódzkie, kiedy żaden klub nie oferował noclegu dla sędziów i ci albo byli miejscowi, albo dojeżdżali.
Podobnie jak w przypadku kadetów, znamy trzech pewnych finalistów wojewódzkich: oprócz organizatorów Piątki Turek, w finale zagrają także Szamotulanin Szamotuły i MKS Kalisz. Czwartego finalistę poznamy 22 stycznia, gdy odbędzie się turniej półfinałowy i z grona trzech zespołów: Enea Energetyk Poznań (aktualny Mistrz Polski w tej kategorii), UKŻPS Kościan i SPS Sparta Złotów. Turniej odbędzie się w Poznaniu.

Można powiedzieć, że zgodnie z przewidywaniami turniej finałowy juniorów odbędzie się w Poznaniu, a jego gospodarzem będzie Enea Energetyk Poznań. Nie ma się czemu specjalnie dziwić, bo poznaniacy już mają dwa zespoły w finale. Stawkę uzupełnia Joker Piła, a czwartego poznaliśmy dziś i jest nim IUKS Jedynka Poznań, po wygranej w półfinale z Progressem Września.

Moglibyśmy napisać “a nie mówiłem?”. Chodzi oczywiście o organizację finału juniorki. Ku wielkiemu zaskoczeniu zarządu, naszego już mniej, nie wpłynęła żadna oferta na organizację tego turnieju. Wątpliwości co do terminu zgłaszania ofert, w sytuacji, gdy finaliści nie są jeszcze znani zgłaszaliśmy tutaj. I potwierdziły się nasze słowa. Dlatego na dziś nie mamy organizatora finału juniorek. Oferty pojawią się pewnie na początku przyszłego tygodnia, bo w niedzielę odbędą się ostatnie turnieje juniorek, które wyłonią już wszystkich finalistów. Na razie dochodzą do nas głosy, że warunkową ofertę złożył Szamotulanin, w przypadku dostania się tego klubu do turnieju finałowego.

Termin wyboru finalistów młodzików i młodziczek, nie został jeszcze ogłoszony. Na razie słyszeliśmy jakieś zakusy o organizacjach, ale tutaj podkreślamy, że są to informacje bardzo nieoficjalne. Mowa o Piątce w młodziczkach i Jokerze w młodzikach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *